Európsky súd pre ľudské práva eviduje proti Slovensku desiatky sťažností
V porovnaní s rokom 2019 sa ich počet ešte zvýšil.
Filtrovať podľa kategórie
V porovnaní s rokom 2019 sa ich počet ešte zvýšil.
Jednou z hlavných príčin nelegálnej migrácie na slovensko-ukrajinskej hranici je spoločensko-politická nestabilita v krajinách imigrantov.
Spolu so Slovenskom hlási výrazný prepad predajnosti ešte ďalších päť krajín.
Takmer 400 metrov dlhá kontajnerová loď sa v prieplave spriečila.
Odpálenie rakiet je podľa popredných amerických predstaviteľov bežná praktika Severu.
Klienti sú momentálne v bezpečí a podozrivé osoby do zariadenia nemajú prístup.
Mesto sa spolu so svojimi partnermi už od záveru minulého roka snaží pre Steel arénu nájsť strategického partnera.
V liste boli podľa Vladimíra Pčolinského uvedené aj ďalšie mediálne známe osoby a ich prepojenia na rôzne kauzy.
Únia miest Slovenska považuje za mimoriadne sklamanie aj nezvládnutie riadenia pandemickej krízy zo strany štátu.
Prevádzka na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici úmyselne a opakovane nerešpektovala vládne nariadenia.
24.3.2021 (Webnoviny.sk) – Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v roku 2020 oznámil slovenskej vláde 71 sťažností. Oproti roku 2019 je to o 16 sťažností viac. Vyplýva to zo Správy o činnosti zástupcu SR pred ESĽP za rok 2020, ktorú v stredu 24. marca odobrila vláda. Na rokovanie ju predložilo Ministerstvo spravodlivosti SR.
V roku 2020 zastupovala SR v konaní pred ESĽP Marica Pirošíková, a to do 31. júla 2020. Pirošíková sa však vzdala funkcie pre „dlhoročné neoprávnené a agresívne útoky určitých mimovládnych organizácií“. Následne funkciu vykonávala Miroslava Bálintová, ktorá bola od roku 2007 spoluzástupkyňou.
Ich hlavná činnosť bola v uplynulom roku zameraná na prípravu oficiálnych stanovísk k prijateľnosti a podstate sťažností proti SR, ktoré ESĽP notifikoval vláde, dodatočných stanovísk a vyjadrení k nárokom sťažovateľov na spravodlivé zadosťučinenie.
Celkovo bolo v uplynulom roku 289 sťažností proti SR, ktoré pridelili na preskúmanie príslušnému orgánu. To je oproti roku 2019 o 11 menej. Neprijatých alebo vyčiarknutých sťažností bez notifikácie vláde bolo vlani 253. Rozsudky o sťažnostiach proti SR vyhlásili v 12 prípadoch. Po predložení stanovísk rozhodli raz o neprijateľnosti sťažností a o zmieri rozhodol ESĽP v siedmich prípadoch.
Viac k témam: sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Európsky súd pre ľudské práva eviduje proti Slovensku desiatky sťažností © SITA Všetky práva vyhradené.