Foto: Ľudí na Pride v Banskej Bystrici spojila snaha o zmenu klímy v spoločnosti
Pride BB 2019 s názvom "Prechod na rovnosť" sa začal v sobotu 29. júna o 13:00 sprievodom mestom z Dolnej ulice.
Filtrovať podľa kategórie
Pride BB 2019 s názvom "Prechod na rovnosť" sa začal v sobotu 29. júna o 13:00 sprievodom mestom z Dolnej ulice.
Správa Greenpeace sa zameriava najmä na komerčný rybolov španielskych a portugalských lodí pomocou mnohých návnad na jednom lane.
Podľa tvorcov svet ešte nie je pripravený na takýto produkt.
Obmedzenia zmrazili jeho aktíva v USA a zakazujú tamojším firmám aj jednotlivcom spolupracovať s ním.
Slovenské organizované skupiny sa v súčasnosti podľa SIS venujú najmä ekonomickej trestnej činnosti.
Ľadovú pochúťku vo forme kusov ovocia zamrznutých v ľade dostávajú v prípade extrémnych horúčav opice, pandy červené či medvede.
Výstrahy platia pre veľkú časť západného a južného Slovenska.
Príslušníci Ozbrojených síl SR a vojenskí policajti budú pôsobiť vo veliteľských štruktúrach, v dopravnej rote či v čate na likvidáciu nevybuchnutej munície, výbušnín a nástrah.
Do zásahu sa zapojilo takmer 500 hasičov.
Muž v roku 2008 utrpel zranenia pri dopravnej nehode.
29.6.2019 (Webnoviny.sk) – V duchu prelomových spoločenských zmien sa niesol Pride BB 2019 s názvom „Prechod na rovnosť“, ktorý sa začal v sobotu 29. júna o 13:00 sprievodom mestom z Dolnej ulice v Banskej Bystrici a pokračoval v Záhrade – Centre nezávislej kultúry.
Podujatie malo za cieľ spájať rôzne komunity a iniciatívy, ktoré svoje aktivity smerujú k riešeniam rôznych lokálnych, spoločenských alebo environmentálnych problémov a zároveň sú ochotné vymedziť sa voči nálepkovaniu a strachu z inakosti.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Pochod Pride Banská Bystrica – Prechod na rovnosť
„Pestré sobotné popoludnie poukáže na javy, ktoré našu spoločnosť ohrozujú skutočne, nielen fiktívne. Tou najväčšou hrozbou je klimatická zmena, ktorá sa týka nás všetkých. Nie sú to teda LGBTI ľudia a ich životy, ktorí by spoločnosť ohrozovali, ako to často počúvame,“ uviedli organizátori.
V rámci formátu Živá knižnica sa o svoje príbehy podelili štyria ľudia priamo z komunity. Dramaturgia programu Pride BB vychádzala najmä z potreby spoločenského dialógu o viacerých dôležitých témach v rámci diskusií, prednášok či výstavy Doroty Holubovej s názvom Sami sebou.
Okrem vážnych spoločenských a ekologických tém, ktoré ľudí spájajú, bol kultúrny program aj o stretnutiach a zábave. Osvetový a kultúrny program bude zavŕšený na afterparty v neďalekom klube. Hlavným organizátorom Pride BB je neformálna skupina Inokraj, ktorá sa od roku 2015 snaží vytvárať program na podporu LGBTI ľudí v Banskobystrickom kraji a odstraňovať spoločenské predsudky voči tejto menšine.
Otázky práv a postavenia LGBTI ľudí vo forme kultúrnych podujatí, festivalov či tzv. pochodov hrdosti sú už tradičnou súčasťou mesiaca jún vo väčšine vyspelých krajín po celom svete. 28. júna 2019 uplynie 50 rokov odvtedy, čo sa na protest voči štátnej šikane a kriminalizácii LGBTI ľudí postavili návštevníci Stonewall Inn klubu v New Yorku.
Tento odpor voči nečakanej policajnej razii prerástol do niekoľkodňových protestov v celej mestskej štvrti. Podujatia ľudskoprávneho hnutia, ktoré dnes poznáme pod skratkou „pride“, majú pomáhať riešiť otázky nerovnoprávneho postavenia LGBTI ľudí v legislatívnej i symbolickej rovine.
Viac k témam: Dúhový pochod PRIDE
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Ľudí na Pride v Banskej Bystrici spojila snaha o zmenu klímy v spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.