Situácia v Chorvátsku sa zhoršuje, Slovensko ho možno vyradí zo zoznamu „zelených“ krajín
Slovensko v súvislosti s koronavírusom možno pridá na semafor krajín aj žltú farbu.
Filtrovať podľa kategórie
Slovensko v súvislosti s koronavírusom možno pridá na semafor krajín aj žltú farbu.
V prípade dokázania viny mu hrozí mužovi trest na štyri až desať rokov.
Organizátori kampane tvrdia, že spoločnosť nerobí dostatočné kroky na odstránenie nenávistných prejavov.
Operátori majú posielať štátu telefónne čísla navrátilcov z „červených" krajín.
Druhé zviera sa splašilo a jazdkyňa spadla na zem.
Za hromadné prepúšťanie sa považuje rozviazanie pracovného pomeru s aspoň 10 zamestnancami.
Zamestnanosť na Slovensku klesá vo väčšine sektorov.
Je to už 16 obeť dopravnej nehody v tomto roku.
Kto vozidlo šoféroval, polícia zisťuje.
Andrzej Duda sa počas kampane sa zameral na podporu tradičných hodnôt a sociálnu politiku.
13.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí urobí všetky potrebné kroky, aby zabránilo opätovnému zavedeniu povinnej karantény. Vyhlásil to štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) pred pondelňajším rokovaním vlády.
Rezort tiež uvažuje, že doplní semafor, ktorý signalizuje otvorenosť hraníc, o žltú farbu. V súčasnosti sa krajiny delia na zelené, a teda bezpečné krajiny a červené, kam sa radia nebezpečné krajiny.
V súvislosti s aktuálnou situáciou v Chorvátsku Klus povedal, že zatiaľ ostáva zelenou krajinou, no odporúča vyhnúť sa Záhrebu. „Robíme všetko pre to, aby to tak nemuselo byť,“ reagoval Klus na otázku, či sa pripravuje opätovné zavedenie povinnej karantény.
Na vláde v pondelok podľa Klusa budú rozhodovať aj o tom, či Chorvátsko nebude vyradené zo zoznamu „zelených” krajín.
Epidemiologická situácia sa tam totiž zhoršuje. „Uvidíme, ako sa dnes (v pondelok, pozn. red.) rozhodne, ale Chorváti sprísňujú pravidlá pre vstup z iných krajín ako krajín Európskej únie. Takisto sa opätovne zavádza prísne nosenie rúšok na verejnosti a vo verejnej doprave,“ priblížil Klus.
Ministerstvo uvažuje aj o zavedení tretej kategórie krajín. V súčasnosti sa delia na bezpečné, z ktorých pri návrate nevyplývajú žiadne špecifické opatrenia a nebezpečné, kedy je pri príchode z nich potrebné kontaktovať regionálny úrad verejného zdravotníctva a do vykonania a výsledku testu na ochorenie COVID-19 zostať v domácej izolácii.
Treťou kategóriou by mali byť takzvané žlté krajiny. Síce by do nich rezort neodporúčal cestovať, no pre ľudí, ktorí sa z nich vrátia, by nevznikali žiadne špeciálne povinnosti. „Už bola spomínaná žltá karta pre Česko a Chorvátsko. A možno by takéto riešenie bolo férovejšie voči krajinám ako je Bulharsko,“ povedal tajomník. Bulharsko bolo minulý týždeň odstránené zo zoznamu bezpečných krajín.
Od 6. júla platí uvoľnený hraničný režim pre osoby pri návrate z Austrálie, Belgicka, Cypru, Česka, Číny, Dánska (vrátane samosprávneho územia Faerské ostrovy), Estónska, Fínska, Francúzska, Grécka, Holandska, Chorvátska, Írska, Islandu, Japonska, Južnej Kórey, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Monaka, Nemecka, Nórska, Nového Zélandu, Poľska, Rakúska, Slovinska, Španielska, Švajčiarska a Talianska.
Viac k témam: COVID-19, dovolenka v Chorvátsku, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Chorvátsku sa zhoršuje, Slovensko ho možno vyradí zo zoznamu „zelených“ krajín © SITA Všetky práva vyhradené.