Skupina priateľov menšín v NR SR pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente, informoval Ravasz
Symbolické ocenenie Priateľ menšín v NR SR udelili osemnástim poslancom.
Filtrovať podľa kategórie
Symbolické ocenenie Priateľ menšín v NR SR udelili osemnástim poslancom.
Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.
O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.
Rusi údajne nezastavujú svoju ofenzívu pozdĺž celej kontaktnej línie.
Členovia hnutia Slovensko zvolili na nedeľnom sneme v tajnej voľbe predsedu hnutia.
Gruzínsko sa snaží získať štatút kandidáta na vstup do Európskej únie.
Je na Ukrajincoch, aby spoznali, ako hlboko sú v diere, do ktorej ich Američania strčili, povedal Lavrov o vojne.
Agentúra prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.
Riaditeľ AIS Rado Sloboda zdôrazňuje, že Slovensko takúto definíciu potrebuje.
Na druhej strane podľa neho v situácii, že by boli splnené zákonné podmienky, nevidí dôvod, prečo by riaditeľom SIS nemohol byť.
10.12.2023 (SITA.sk) – Skupina priateľov menšín v Národnej rade SR (SPMN) pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente. Informoval o tom Inštitút Mateja Bela a informoval o tom, ktorí poslanci minulého obdobia hlasovali najviac v prospech menšín.
Analyzovali 57 kľúčových, finálnych hlasovaní o zákonoch a právnych normách, ktoré v priebehu práce SPMN odporúčali podporiť alebo nepodporiť, prípadne navrhovali vylepšiť s ohľadom na dopady na menšiny. Symbolické ocenenie Priateľ menšín v NR SR udelili osemnástim poslancom.
Ocenenie získali Alojz Baránik, Ján Benčík, Monika Brisudová, Peter Cmorej, Róbert Halák, Jarmila Halgašová, Miroslav Kollár, Monika Kozelová, Juraj Krúpa, Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Peter Osuský, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Valášek, Jarmila Vaňová, Marián Viskupič, Anna Zemanová a Jana Žitňanská.
„Naďalej považujeme za dôležité, aby analýza navrhnutej legislatívy z pohľadu menšín nebola nadštandardom, ale normou. Naša skupina odborníkov naďalej ponúka svoje analýzy poslancom dobrej vôle. Verím, že v novom období nájdeme nových spojencov v parlamente naprieč politickým spektrom, a že spolu zabezpečíme kvalitnú legislatívu v prospech menšín,“ povedal Ábel Ravasz, prezident Inštitútu Mateja Bela.
SPMN vznikla ako občianska iniciatíva pod záštitou Inštitútu Mateja Bela v roku 2021. Cieľom je kompenzovať neprítomnosť menšinových strán v parlamente formou aktívneho dialógu medzi parlamentom a odborníkmi v oblasti menšinových práv vrátane prípravy a pripomienkovania legislatívy.
„Vzhľadom na nezmenenú situáciu ohľadom reprezentácii menšín v parlamente pokračuje SPMN vo svojej činnosti aj v tomto období. Prvé stretnutie s novými poslancami je naplánované už na tento týždeň,“ informoval inštitút. SPMN vďaka spolupráci s poslancami priamo ovplyvnila legislatívu v oblastiach ako je bývanie, vzdelávanie a jazykové práva v prospech menšín žijúcich na Slovensku.
Viac k témam: Národnostné menšiny, Poslanci
Zdroj: SITA.sk – Skupina priateľov menšín v NR SR pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente, informoval Ravasz © SITA Všetky práva vyhradené.