Demokratov v eurovoľbách podporia tri mimoparlamentné strany, Naď sa zo spolupráce a presadzovania spoločných hodnôt teší (video)
Kandidátku Demokratov sa rozhodli podporiť preto, že zdieľajú takmer rovnaké hodnoty a majú podobný program.
Filtrovať podľa kategórie
Kandidátku Demokratov sa rozhodli podporiť preto, že zdieľajú takmer rovnaké hodnoty a majú podobný program.
Fond Enterprise Investors Fund IX (EIF IX) podpísal dohodu o odkúpení väčšinového podielu v spoločnosti Sescom, ktorá poskytuje služby facility managementu pre sektor moderného...
Ako uviedla tamojšia prokuratúra, že v spomenutom rezorte zahynulo šesť ľudí, jeden je nezvestný a ďalších 27 osôb je zranených.
Fico už absolvoval dve operácie.
Dodal, že stretnutie ešte oficiálne nebolo zrušené a zdôraznil potrebu nájsť spôsob, ako vzájomne komunikovať a upokojiť spoločnosť.
V úseku 29. kilometra diaľnice v smere do Bratislavy zišiel z cesty kamión s drevom a prevrátil sa do priekopy.
Touto témou sa zaoberalo zasadnutie Vojenského výboru EÚ.
S takýmto návrhom mal podľa slovenského diplomata prísť vládny poslanec Joe Weingarten za stranu SPD nemeckého kancelára Olafa Scholza.
Moskva vzdušné útoky podnikla z ruského mesta Primorsko-Achtarsk, ktoré leží na pobreží Azovského mora, a z Kurskej oblasti.
Prípadom sa zaoberala NAKA, ktorá viedla trestné stíhanie pre možný prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.
20.5.2024 (SITA.sk) – Mimoparlamentné strany Občianski demokrati Slovenska (ODS), Demokratická strana a Fórum podporujú vo voľbách do Európskeho parlamentu stranu Demokrati. Oznámili to v pondelok na spoločnej tlačovej besede.
Predseda ODS generál Pavel Macko povedal, že kandidátku Demokratov sa rozhodli podporiť preto, že zdieľajú takmer rovnaké hodnoty, majú podobný program a je presvedčený, že na kandidátke majú veľa kvalitných kandidátov.
Podľa neho by nebolo správne tri týždne pred eurovoľbami rezignovať na korektnú politickú súťaž a strany by mali v rámci kampane pozitívne predstavovať svoj program.
„Sme presvedčení, že Slovenská republika potrebuje v Európskom parlamente zastúpenie demokratickej, proeurópskej a prozápadnej strany, akou je strana Demokrati,“ povedal Macko.
Predseda strany Fórum Zsolt Simon skonštatoval, že po dlhšej úvahe sa rozhodli podporiť kandidátku Demokratov, pričom osobitne podporujú Štefana Hamrana, ktorý je predstaviteľom maďarskej menšiny.
„Je treba, aby sme v Európskom parlamente mali ľudí, ktorí tam nejdú len na politický dôchodok, ale tam chcú pracovať. Pre nás predstavuje Európska únia hodnoty, ktoré sme si vydobyli a o ktoré nechceme prísť,“ skonštatoval.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Líder Demokratickej strany Jozef Rajtár poznamenal, že strana Demokrati im je blízka pre svoje proeurópske postoje aj pre konkrétne skutky a ich kandidátov pokladá za odborníkov.
Štefan Hamran podľa neho reprezentuje snahy za právny štát a spravodlivosť, Jozef Mihál je zas expertom na dane a odvody.
Predseda strany Demokrati Jaroslav Naď vyjadril stranám vďaku za podporu a zároveň potešenie z toho, že demokratické strany dokážu spolupracovať.
„Náš program poznáte – nikdy neustupujeme zlu, vždy bojujeme za spravodlivosť, nespochybňujeme ani jedným milimetrom naše členstvo v Európskej únii a v NATO, záleží nám na zdravej ekonomike, na občanoch Slovenskej republiky,“ prízvukoval.
Na otázku, či takáto podpora nesignalizuje ďalšiu spoluprácu týchto strán do budúcnosti, povedal, že zatiaľ netreba z toho robiť žiadne závery.
„Poďme krok po kroku. Teraz sme sa dohodli na podpore v eurovoľbách, všetko ostatné je otázka pre budúcnosť,“ uviedol.
Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Demokratov v eurovoľbách podporia tri mimoparlamentné strany, Naď sa zo spolupráce a presadzovania spoločných hodnôt teší (video) © SITA Všetky práva vyhradené.