Nemecko vyšetruje prelety dronov nad odstavenou jadrovou elektrárňou, zo sabotážnych aktivít podozrievajú Rusov
Špeciálne služby predpokladajú, že drony v oblasti mohli vypúšťať ruskí agenti z lodí v Severnom mori za účelom sabotáže.
Filtrovať podľa kategórie
Špeciálne služby predpokladajú, že drony v oblasti mohli vypúšťať ruskí agenti z lodí v Severnom mori za účelom sabotáže.
Desať z nich je neplnoletých.
Traja zranení sú vo vážnom stave.
Ten pôsobí v komunálnej politike od roku 2008, v samospráve mesta Košice od roku 2010.
Čas na Mesiaci totiž plynie trochu rýchlejšie ako na Zemi, pretože je tam slabšia gravitácia.
Chcete si užiť Tatry ale byť zároveň pri vode? Ale takisto hľadáte dobrodružstvo v prírode a komfortné ubytovanie? Potom ste na správnej adrese.
Chmelár za svojou výpoveďou vidí politiku a kritiku štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia Štefana Kuffu.
Budova má spolu 27 podlaží, z toho dve sú podzemné.
Miestni obyvatelia označili scény na letisku po útoku za apokalyptické.
Indického premiéra následne čaká cesta na Ukrajinu.
22.8.2024 (SITA.sk) – Prokuratúra v nemeckom Flensburgu vyšetruje prelety dronov nad odstavenou jadrovou elektrárňou. Nemecký denník Bild, na ktorý sa odvoláva portál Ukrajinská pravda, informoval, že prelety dronov vo veľkej rýchlosti nad odstavenou elektrárňou v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko, terminálom na skvapalnený zemný plyn a chemickými závodmi evidujú prinajmenšom od 8. augusta.
Podľa internej policajnej správy došlo niekoľkokrát k narušeniu bezletovej zóny. Špeciálne služby predpokladajú, že drony v oblasti mohli vypúšťať ruskí agenti z lodí v Severnom mori za účelom sabotáže.
Mohlo by ísť o stroje Orlan-10, ktoré majú dolet 500 až 600 kilometrov a dosahujú rýchlosť cez 100 kilometrov za hodinu.
Prokurátor Bernd Winterfeldt pre Bild potvrdil, že vyšetrovanie sa týka „podozrenia zo sabotážnych aktivít spojených s viacerými letmi dronov nad kritickou infraštruktúrou v Šlezvicku-Holštajnsku“.
Viac k témam: Drony, Jadrová elektráreň, Kritická infraštruktúra, Ńemecká prokuratúra
Zdroj: SITA.sk – Nemecko vyšetruje prelety dronov nad odstavenou jadrovou elektrárňou, zo sabotážnych aktivít podozrievajú Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.