Hamran sa stal poslaneckým asistentom Martiny Bajo Holečkovej, mesačne zarobí vyše 4-tisíc eur
Hamrana pre vstup do politiky presvedčili dva hlavné motívy.
Filtrovať podľa kategórie
Hamrana pre vstup do politiky presvedčili dva hlavné motívy.
Na miesto nehody bola vyslaná aj posádka leteckých záchranárov.
Náročný nočný zásah horských záchranárov, českí turisti sa nachádzali mimo značeného turistického chodníka a svoju polohu nedokázali spresniť.
Najšťastnejší obyvatelia podľa prieskumu žijú v Holandsku, ktoré dosiahlo 6,8 bodu na desaťbodovej stupnici šťastia.
Protesty proti „ožobračovaniu" ľudí organizovalo v 16 slovenských mestách opozičné hnutie Progresívne Slovensko.
Poľsko má počas cvičenia v blízkosti bieloruských hraníc umiestnených približne 40-tisíc vojakov.
Prvý termín v marci tohto roka odročili pre žiadosť obžalovaného na september.
Na sieti X napísal, že ak to neurobia, budú nasledovať dôsledky.
Podľa platformy by o peniaze mohli prísť knižnice, divadlá, múzeá, galérie aj folklórne festivaly.
Za jednofarebnú vládu by podľa prieskumu bolo 41 percent respondentov.
17.9.2025 (SITA.sk) – Bývalý prezident Policajného zboru Štefan Hamran pôsobí od stredy ako asistent opozičnej poslankyne Martiny Bajo Holečkovej (SaS). Vyplýva to z informácií zverejnených na internetovej stránke Národnej rady SR. Jeho mesačná odmena je 4 114 eur.
Liberáli ešte v marci oznámili, že ich tím posilní bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Pôsobiť mal v tíme, ktorý sa venuje bezpečnosti, spravodlivosti a obrane. Hamrana podľa vlastných slov pre vstup do politiky presvedčili dva hlavné motívy – spochybňovanie zahraničnopolitického smerovania Slovenska a ohrozenie vnútornej bezpečnosti krajiny.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdôraznil, že premiér Robert Fico (Smer-SD) nedostal mandát od občanov na to, aby robil kroky spochybňujúce ukotvenie Slovenska v Európskej únii. „Hanbím sa za výroky nášho premiéra a jeho kolegov. Sú hanebne a zbabelé,“ povedal v marci Hamran a pripomenul výroky europoslanca za Smer-SD Erika Kaliňáka, ktorý by podľa neho „vítal Rusov v Užhorode„.
„V našom záujme bolo aj to, aby mal pán Hamran prístup do parlamentu,“ povedal v tejto súvislosti pre médiá poslanec SaS Juraj Krúpa. Pozícia asistenta podľa neho Hamranovi vytvorí priestor pracovať aj na poslaneckom klube SaS. „Každý máme asistentov,“ doplnil Krúpa s tým, že v tomto prípade sa našlo miesto u Martiny Bajo Holečkovej.
Hamran kandidoval v minuloročných voľbách do Európskeho parlamentu na kandidátke Demokratov ako číslo dva, do strany však nevstúpil.
Viac k témam: Asistent, Bývalý policajný prezident, poslankyňa SaS
Zdroj: SITA.sk – Hamran sa stal poslaneckým asistentom Martiny Bajo Holečkovej, mesačne zarobí vyše 4-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.