Kaliňák priznal, že dve percentá HDP na obranu zrejme nepôjdu, dôležitejšia je konsolidácia
Pripomenul, že jeho rezort pomáha s výstavbou nemocníc.
Filtrovať podľa kategórie
Pripomenul, že jeho rezort pomáha s výstavbou nemocníc.
Ten sa mal uskutočniť pôvodne už koncom mája, pojednávanie však vtedy zrušili pre zdravotné dôvody na strane sudcu.
Pri nehode 33-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
Pozitívne výsledky zaznamenali aj návštevy z Veľkej Británie či Írska.
Kúpalisko Castiglione v porovnaní s predchádzajúcim rokom navštívilo o tisíc ľudí menej.
Obnova hodín je výsledkom spolupráce mesta, mestskej časti Staré Mesto a mestských podnikov.
Databázu aktuálne tvorí 42 miest v 11 mestských častiach a ďalšie budú postupne pribúdať.
Policajti mali plné ruky práce.
V nemocnici skončili dvaja muži aj žena, ktorá im prišla na pomoc.
V nasledujúcich mesiacoch očakáva ďalšie dva.
28.9.2025 (SITA.sk) – Ministerstvo obrany na budúci rok zrejme nebude mať na výdavky k dispozícii dve percentá HDP, čo je záväzok Slovenska smerom k NATO. Ako povedal minister Robert Kaliňák v relácii televízie JOJ 24 Politika 24, na prvom mieste bude konsolidácia. Jeho ministerstvo chce pomôcť aj ďalším rezortom, aby mohli šetriť.
„Ministerstvo obrany prispelo v tomto roku stovkami miliónov k úsporám, v budúcom to bude v desiatkach miliónov. My sme aj prepúšťali a určite budeme zefektívňovať naše fungovanie,“ povedal Kaliňák.
Pripomenul, že jeho rezort pomáha s výstavbou nemocníc. „My sme mali šancu, pri tých úsporách, ktoré sme vykonali, sa do týchto projektov pustiť,“ dodal minister Kaliňák s tým, že nemocnica v Prešove je mimoriadne zložitý projekt.
Viac k témam: JOJ24, konsolidácia, Minister obrany, Politika 24, Šetrenie, Výdavky
Zdroj: SITA.sk – Kaliňák priznal, že dve percentá HDP na obranu zrejme nepôjdu, dôležitejšia je konsolidácia © SITA Všetky práva vyhradené.