Ruské drony zasiahli v Čiernom mori dve civilné plavidlá, jeden človek zahynul
Kyjev obvinil Moskvu z útokov na slobodu plavby a medzinárodný obchod, ostreľovanie pokračovalo aj na pevnine.
Filtrovať podľa kategórie
Kyjev obvinil Moskvu z útokov na slobodu plavby a medzinárodný obchod, ostreľovanie pokračovalo aj na pevnine.
COOP Jednota Námestovo pokračuje v rozvoji konceptu automatizovaných predajní a v najsevernejšej obci Slovenska otvorila svoju deviatu nonstop predajňu.
Digitálny svet sa stal prirodzenou súčasťou detstva, no pravidlá, ktoré ho majú urobiť bezpečnejším, za technologickým vývojom stále zaostávajú.
Napriek oživeniu dopravy zostávajú stovky plavidiel v Perzskom zálive a lodné spoločnosti upozorňujú na bezpečnostné riziká.
Líder progresívcov Michal Šimečka sa vydal do Chorvátska a Demokrati operujú so zlatou vaňou, ktorú mali matovičovci aj vo svojom slogane. Kopírovanie Matoviča nemusí byť pre...
Zelenskyj tvrdí, že ak Rusko nezastaví vojnu, Ukrajina bude potrebovať zimný balík podpory od partnerov.
Uviedla to predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, čím naznačila, že sa pravdepodobne zavedú obmedzenia pre mužov v brannom veku.
Premiér Péter Magyar tvrdí, že kompromis umožnil schválenie záverečného vyhlásenia samitu jednomyseľne.
Niektoré letné momenty si pamätáme pre miesta. Iné pre ľudí. A niektoré pre atmosféru, ktorú je ťažké opísať, ale okamžite ju spoznáme.
Diskutovali aj o problémoch súvisiacich s platným ústavným zákonom o takzvanej dlhovej brzde.
19.6.2026 (SITA.sk) – Kyjev obvinil Moskvu z útokov na slobodu plavby a medzinárodný obchod, ostreľovanie pokračovalo aj na pevnine.
Ruské bezpilotné lietadlá zasiahli v noci na piatok dve civilné lode v Čiernom mori. Pri útokoch zahynul jeden člen posádky a ďalších päť ľudí utrpelo zranenia. Informoval o tom ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba.
Jedna z lodí plaviaca sa pod panamskou vlajkou bola zasiahnutá priamo, pričom jeden člen posádky zahynul a dvaja ďalší utrpeli zranenia.
Druhá loď registrovaná na ostrovoch Svätý Krištof a Nevis bola poškodená pri samostatnom útoku, pri ktorom sa zranili traja ľudia.
„Je to ďalší dôkaz, že Rusko vedie vojnu proti slobode plavby, medzinárodnému obchodu a globálnej potravinovej bezpečnosti,“ uviedol Kuleba.
Podľa gubernátora Odeskej oblasti obe plavidlá po útokoch pokračovali v plavbe.
Ruské útoky pokračovali aj na ukrajinskom území. V meste Pavlohrad v Dnepropetrovskej oblasti zahynulo osemročné dievča. V Charkovskej oblasti utrpelo zranenia desať ľudí vrátane štyroch detí.
Kyjev dlhodobo obviňuje Moskvu z útokov na obchodnú lodnú dopravu smerujúcu do ukrajinských prístavov.
Rusko tvrdí, že necieli na civilistov, zároveň však opakovane varovalo, že lode smerujúce na Ukrajinu môže považovať za prepravcov vojenského nákladu.
Viac k témam: Civilné obete, Rusko-ukrajinský konflikt, útoky dronmi, Vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruské drony zasiahli v Čiernom mori dve civilné plavidlá, jeden človek zahynul © SITA Všetky práva vyhradené.