Aktualizované: Kiskova strana podáva podnet, nepozdáva sa jej previerka „prísne tajné“ firme Bonul
Juraj Šeliga uviedol, že súkromná SBS-ka čelí viacerým podozreniam z páchania trestnej činnosti.
Filtrovať podľa kategórie
Juraj Šeliga uviedol, že súkromná SBS-ka čelí viacerým podozreniam z páchania trestnej činnosti.
Stretnutiu bude predsedať Európska únia.
Mesto Košice je s podielom 20,44 percenta najväčší akcionár VVS.
K nárastu prispeli vojny drogových kartelov i násilnosti medzi gangmi.
Pri dychovej skúške nafúkal 1,94 promile.
Mladému mužovi za šírenie poplašnej správy hrozí trest na jeden rok až päť rokov.
Príčina incidentu zatiaľ nie je známa.
Hodnota šupín je 35,7 milióna dolárov ( v prepočte takmer 32 miliónov eur), zatiaľ čo slonovinu ohodnotili na 12,9 milióna dolárov (11,5 milióna eur).
Zákaz politickej činnosti v školách je súčasťou novely zákona o povinných škôlkach pre všetky päťročné deti.
Ľudia žiadali odstúpenie guvernéra Ricarda Rossellóa.
23.7.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 23. júla 15:09
Vznikajúca strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí v utorok odovzdala podnet pre poslancov Národnej rady SR, aby preverili udelenie bezpečnostnej previerky spoločnosti Bonul.
Uviedol to na tlačovom brífingu zástupca strany Juraj Šeliga s tým, že podľa jeho slov existuje viacero dôvodných podozrení, ktoré naznačujú možnú protiprávnu činnosť súkromnej bezpečnostnej služby.
Tú navyše vlastní rodina Bödörovcov, ktorá podľa medializovaných informácií spolupracovala napríklad s Marianom K., ktorý je v súčasnosti obvinený z viacerých trestných činov.
Okrem iných tiež z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Bödörovci sa tiež údajne podieľali na sledovaní novinárov. O ich aktivitách písal aj Ján Kuciak.
„Pred malou chvíľou som podal podnet pre parlamentný osobitný kontrolný výbor na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu, aby poslanci preverili, prečo bola udelená bezpečnostná previerka na stupeň ‚prísne tajné‘ spoločnosti Bonul. Podľa nás existuje viacero podozrení tejto spoločnosti a radi by sme počuli vysvetlenie šéfa NBÚ, či môžu takéto firmy disponovať obdobnými previerkami,“ povedal Šeliga.
Poslanci osobitného výboru môžu žiadať od šéfa NBÚ vysvetlenie, pričom potrebné podklady pre úrad vypracúvajú iné bezpečnostné zložky štátu, ako napríklad polícia či Slovenská informačná služba. Obdobný postup požaduje aj Nadácia Zastavme korupciu, ktorá stanovisko zverejnila na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook.
„Firma Bonul získala bezpečnostnú previerku napriek tomu, že majiteľovho syna preveruje polícia v súvislosti s Marianom K. a vraždou Jana Kuciaka. Podávame preto podnet a žiadame preveriť postup Národného bezpečnostného úradu, ktorý previerku napriek vážnym okolnostiam udelil,“ napísala nadácia.
Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu aj Národný bezpečnostný úrad.
Viac k témam: NBÚ Národný bezpečnostný úrad, SBS Bonul, SIS Slovenská informačná služba, vražda novinára, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Kiskova strana podáva podnet, nepozdáva sa jej previerka „prísne tajné“ firme Bonul © SITA Všetky práva vyhradené.