Viac ako 70 krajín sa zaviazalo k obmedzeniu potravinového odpadu
K redukcii množstva potravinového odpadu by mohlo prispieť vyvíjanie lepších metód chladenia potravín.
Filtrovať podľa kategórie
K redukcii množstva potravinového odpadu by mohlo prispieť vyvíjanie lepších metód chladenia potravín.
Nemecko si celý týždeň pripomína 30. výročie pádu Berlínskeho múru, ktorý bol kľúčovou udalosťou pri páde komunizmu vo východnej Európe.
Podľa slovenských europoslancov brexit 31. októbra nenastane.
Tirolská lavínová výstražná služba v piatok varovala pred zvýšeným rizikom lavín v dôsledku výdatného sneženia.
SNS so znepokojením sleduje rozporuplné konanie vlády SR.
Novinkou v rámci horských oblastí je zavedenie novej organizačnej zložky pod HZS, takzvanej Bezpečnostno-operatívnej jednotky.
Predseda Okresného súdu v Prievidzi Robert Šorl vidí problém v tom, že mladí právnici majú do justície príliš komplikovanú cestu.
Vojská ustupujú z oblasti pri obci Petrivske.
Bez lietadiel Max prepravca ruší približne 175 letov každý pracovný deň.
Blanár tvrdí, že v okolitých krajinách robia prieskumy inštitúcie kontrolovateľné verejnosťou.
9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Viac ako 70 štátov sveta sa zaviazalo, že posilnia úsilie o zmenšenie množstva vyhodených potravín v dôsledku nedostatočného chladenia. Krajiny podpísali záväzok na výročnom stretnutí zmluvných strán Montrealského protokolu, počas ktorého ministri, vládni predstavitelia a odborníci pracujú na regulácii chemických látok používaných v chladiacich a klimatizačných systémoch, ktoré sú škodlivé pre ozónovú vrstvu.
Stretnutie sa uskutočnilo v Ríme v sídle Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo, ktorá spadá pod Organizáciu Spojených národov. K zníženiu potravinového odpadu sa zaviazali Spojené štáty, Čína, členské štáty Európskej únie, viacero krajín v Afrike, Ázii i Severnej a Južnej Amerike.
Približne jedna tretina potravín na svete sa nevyužije a vyhodí. Vyvíjanie lepších metód uchovávania potravín chladných pri skladovaní a prevoze by však mohlo znížiť množstvo potravinového odpadu. Nedostatočné chladenie vedie v rozvinutých krajinách k strate asi deviatich percent potravín podliehajúcich skaze, pričom v rozvojových krajinách, kde milióny ľudí trpia podvýživou, je to až približne 23 percent. Lepšie chladenie by podľa odborníkov mohlo pomôcť znížiť emisie skleníkových plynov i množstvo škodlivých plynov používaných v chladiacich a klimatizačných systémoch.
Viac k témam: Montrealský protokol, potravinový odpad, potraviny
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac ako 70 krajín sa zaviazalo k obmedzeniu potravinového odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.