Masové protesty v USA po smrti Floyda pokračovali už 12. deň, prístup k Bielemu domu museli zablokovať (video)
Do ulíc Washingtonu vyšli desaťtisíce ľudí.
Filtrovať podľa kategórie
Do ulíc Washingtonu vyšli desaťtisíce ľudí.
Ministerstvo financií SR zásadne nesúhlasí s návrhom rezortu práce a sociálnych vecí.
Bývalý predseda parlamentu za Smer-SD Pavol Paška v roku 2014 osadil v oddelení poslancov dvere na elektronické zámky spájajúce vestibul s chodbami s výbormi a poslaneckými klubmi.
Stalo sa tak napriek celému radu obmedzení súvisiacich s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, najmä dočasnému zrušeniu osobnej návštevy v pobočkách poisťovne pri...
V marci a apríli objavili nápoje s potenciálne smrtiacim jedom v dvoch mníchovských supermarketoch.
Americký prezident dlhodobo tvrdí, že európski členovia NATO majú investovať väčšie prostriedky do svojej vlastnej obrany a nespoliehať sa toľko na USA.
William je jedným z vyše 2 000 dobrovoľníkov, ktorých formálne vyškolili, ako pomôcť ľuďom v núdzi.
Zariadenia majú byť schopné paralyzovať nervovú sústavu zasiahnutej osoby na vzdialenosť minimálne sedem metrov.
Hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru.
Biháriová sa poďakovala Trubanovi za jeho inšpirujúce nasadenie v internej kampani PS a férovú súťaž.
7.6.2020 (Webnoviny.sk) – Naprieč Spojenými štátmi sa konali masové pokojné protesty proti rasizmu a policajnej brutalite. Išlo v poradí už o 12. deň demonštrácií, ktoré vyvolala násilná smrť Afroameričana Georgea Floyda.
Do ulíc Washingtonu vyšli desaťtisíce ľudí a išlo tak o doteraz najväčší miestny protest. Bezpečnostné sily počas neho zablokovali všetky prístupy k Bielemu domu. Davy ľudí demonštrovali tiež v New Yorku, Chicagu, Los Angeles, Atlante, Philadelphii či San Franciscu.
Vzdať poslednú úctu Floydovi prišli aj stovky obyvateľov Raefordu v Severnej Karolíne, kde sa narodil a kde v miestnom kostole vystavili jeho rakvu. Pohreb by sa mal konať v utorok v Houstone, kde vyrastal a prežil väčšinu svojho života.
Veľké protesty proti rasizmu sa v sobotu konali aj v mnohých iných krajinách. Demonštrovalo sa napríklad v Sydney, Brisbane, Melbourne, Londýne, Paríži, Berlíne, Neapole, Tokiu či Soule.
Mnohí účastníci mali pre pokračujúcu pandémiu koronavírusu na tvárach rúška. Niesli transparenty s nápismi hnutia Black Lives Matter (Na životoch čiernych záleží) a skandovali slogany proti rasizmu.
Štyridsaťšesťročný Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Derek Chauvin niekoľko minút kľačal na krku, zatiaľ čo on spútaný ležal tvárou na ceste a lapal po dychu. Chauvina obvinili z vraždy a hrozí mu 40-ročné väzenie.
Mrazivé video pomaly umierajúceho Floyda z mobilného telefónu sa rýchlo rozšírilo po celých Spojených štátoch a následne aj do zvyšku sveta a vyvolalo masívne protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, ktoré miestami prerástli do násilností.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v USA po smrti Georga Floyda (fotografie)
Viac k témam: Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Masové protesty v USA po smrti Floyda pokračovali už 12. deň, prístup k Bielemu domu museli zablokovať (video) © SITA Všetky práva vyhradené.