Pachinger z kauzy nebankoviek je na slobode, ale podal dovolanie a kritizuje aj dvoch členov senátu
Najvyšší súd Slovenskej republiky ho v roku 2018 odsúdil na sedem rokov väzenia, predtým si odsedel päť rokov.
Filtrovať podľa kategórie
Najvyšší súd Slovenskej republiky ho v roku 2018 odsúdil na sedem rokov väzenia, predtým si odsedel päť rokov.
Naopak, najmenej sú za odluku cirkví od štátu mladí ľudia vo veku 15 až 24 rokov.
Sedemdesiattriročný muž z Linzu v šesťdesiatych rokoch minulého storočia dva roky pracoval ako čašník v USA.
Spor mesta Košice s parkovacou spoločnosťou EEI trvá už takmer dva roky.
Štrasburg je v súvislosti so šírením vírusu v takzvanej "červenej zóne" a zamestnanci EP by museli ísť po návrate do Bruselu do karantény.
Zástupcovia nepočujúcich zorganizovali minulý týždeň pre pozastavenia posunkového tlmočenia a nevyplatené honoráre protest pred Úradom vlády SR.
Vláda chce zabezpečiť bezpečné lyžovanie.
Celkovo 630-tisíc predčasných úmrtí v EÚ v roku 2012 možno pripísať environmentálnym faktorom.
Britsko-iránsku občianku v roku 2017 odsúdili za špionáž.
Ako uviedlo tamojšie ministerstvo zdravotníctva a sociálnej starostlivosti, v pondelok testy potvrdili ďalších 2948 infikovaných.
9.9.2020 (Webnoviny.sk) – Patrika Pachingera, známeho z kauzy skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest, v stredu prepustili z výkonu trestu. Najvyšší súd Slovenskej republiky ho v roku 2018 odsúdil na sedem rokov väzenia.
V minulosti bol takmer päť rokov vo väzbe, tá sa mu však zarátala do trestu. V súčasnosti je obžalovaný z podvodu, pri ktorom mal údajne spôsobiť škodu za viac ako 840-tisíc eur.
Pachinger po prepustení pre novinárov povedal, že kauza ešte neskončila. „Dovolanie (na Najvyšší súd SR, pozn. SITA) je už podané zhruba dva až dva a pol roka. Doteraz sa neurobil ani jeden úkon. Dokonca som osobne presvedčený, že dvaja z piatich členov senátu tam nemajú čo robiť, pretože o podobne veci v tejto kauze už rozhodovali,“ uviedol pred ústavom na výkon trestu v Bratislave. V prípade boli podľa neho porušené jeho ľudské práva.
Špecializovaný trestný súd odsúdil v roku 2015 Dávida Brtvu na deväť rokov, Patrika Pachingera na sedem rokov a Majského na deväť rokov väzenia v súvislosti s kauzou skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest. Najvyšší súd neskôr potvrdil tieto rozsudky. Brtvu už podmienečne prepustili z výkonu trestu.
Podľa rozsudku Jozef Majský, Dávid Brtva a Patrik Pachinger vytváraním falošných pohľadávok voči nebankovým spoločnostiam v období medzi septembrom 2001 a februárom 2002 spôsobili týmto inštitúciám škodu 448 miliónov slovenských korún. Zo zatvorených pobočiek nebankových spoločností sa obohatili o 53 miliónov korún.
Činnosť trojice podľa obžaloby riadil Majský, ktorý „zadával úlohy a zabezpečoval prostriedky“. Vtedajší majitelia spoločností Brtva a Pachinger zase falšovali potrebné dokumenty. K usvedčeniu Majského, Brtvu a Pachingera dopomohli aj svedecké výpovede vrátane výpovedí odsúdených Vladimíra Fruniho a Mariána Šebeščáka.
Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pachinger z kauzy nebankoviek je na slobode, ale podal dovolanie a kritizuje aj dvoch členov senátu © SITA Všetky práva vyhradené.