Gastro i cestovný ruch sa dočkajú finančnej injekcie, Doležalovo ministerstvo spustilo veľkú schému pomoci
Podmienkou na získanie pomoci zostáva pokles tržieb o 40 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019.
Filtrovať podľa kategórie
Podmienkou na získanie pomoci zostáva pokles tržieb o 40 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019.
Pre ministra Doležala je dôležité, že vznikla otvorená trhová súťaž, keďže sa do nej prihlásilo množstvo spoločností.
Prezidentka Zuzana Čaputová okrem iného uviedla, že vláda robí aj množstvo dobrých krokov.
Online národné podujatie Day of Action sa uskutoční 29. júna 2021 v čase od 11:30 do 12:30 hod. Registrovať na podujatie sa môžete na: https://climate-pact-2021.b2match.io/.
Väčšina poisťovní zapracovala COVID do svojho poistenia automaticky, niektoré poskytujú COVID ako samostatné pripoistenie.
V súčasnosti útočník predstiera, že je kriminálna polícia a snaží sa od klienta získať dôverné informácie týkajúce sa jeho účtu.
Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že sa téma vakcinácie na Slovensku zneužíva.
Spoločnosť WEST MEDIA (prevádzkovateľ deviatich DinoParkov v štyroch európskych krajinách) je prekvapená skutočnosťou, že riaditeľka ZOO Bratislava Júlia Hanuliaková, ktorá...
Poisťovne údajne rozhodujú, kde má byť auto v prípade nehody odvezené.
V susednom Nemecku si mnohí pamätníci spomenuli na extrémne silné tornádo, ktoré sa v roku 1968 prehnalo mestom Pforzheim.
25.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy spúšťa od piatka veľkú schému pomoci v hodnote 37,25 milióna eur určenú pre slovenský cestovný ruch a gastrosektor, ktoré výrazným spôsobom zasiahla pandémia koronavírusu. O pomoc môžu požiadať hlavne veľké firmy pôsobiace v oblasti cestovného ruchu, ktoré presiahnu limit 200-tisíc eur zo schémy de minimis.
Informoval o tom počas online diskusie minister dopravy Andrej Doležal, podľa ktorého doteraz platné výzvy boli limitované 200-tisíc eurami. Ako podotkol, práve veľká schéma pomoci dáva možnosť získať štátnu finančnú pomoc aj veľkým podnikom, ako sú napríklad aquaparky či kúpaliská.
Domáci cestovný ruch dostal od štátu už 220 miliónov eur. V rámci veľkej schémy pomoci teraz príde ďalších 37,25 milióna eur. Veľká schéma vychádza zo schémy pomoci de minimis. Podmienkou na získanie pomoci zostáva pokles tržieb o 40 percent v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019.
Za rovnaké obdobie je možné požiadať o finančnú pomoc len v rámci jednej schémy, teda buď schémy pomoci de minimis, alebo schémy štátnej pomoci. V prípade veľkej schémy pomoci oproti malej schéme je rozdiel vo výške možných nekrytých fixných nákladov.
Vo veľkej schéme budú môcť podniky požiadať o finančný príspevok maximálne do 70 percent nekrytých finančných nákladov. Pre malé a stredné podniky to bude hranica 90 percent.
Rovnako ako v malej schéme pomoci, tak aj vo veľkej schéme budú oprávnenými prijímateľmi prevádzky stravovacích a ubytovacích zariadení, cestovných kancelárií a agentúr, aquaparkov, kúpalísk, sprievodcovia v cestovnom ruchu, organizácie kongresov a podnikových výstav, botanické a zoologické záhrady a prírodné rezervácie, zábavné parky a lunaparky, prevádzka lanoviek a lyžiarskych vlekov, múzeá či historické pamiatky.
Viac k témam: cestovný ruch, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, gastrosektor, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Gastro i cestovný ruch sa dočkajú finančnej injekcie, Doležalovo ministerstvo spustilo veľkú schému pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.