Macron urobil niekoľko zmien vo vláde, vymenoval viacerých nových ministrov
Macron vymenil štyroch členov vlády.
Filtrovať podľa kategórie
Macron vymenil štyroch členov vlády.
V nedeľu bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že jeho krajina úplne stojí za Ruskom a obe krajiny „zostanú spolu".
Lysyčansk podľa bývalého dôstojníka britskej vojenskej spravodajskej služby nie je pre Ukrajincov kľúčový.
Ukrajinský guvernér Luhanskej oblasti povedal, že ukrajinské sily z Lysyčanska ustúpili, aby sa vyhli obkľúčeniu. Podarilo sa im evakuovať všetkých zranených a materiál.
Na obnovu bude Ukrajina podľa jej premiéra Denysa Šmyhaľa potrebovať 750 miliárd dolárov.
Nominálna hodnota známky je 1,50 eur.
Kyjev tvrdí, že donútil ruské sily na odchod z Hadieho ostrova delostreleckou a raketovou paľbou.
Obaja poslanci naznačili, že reforma koaličnej rady by mohla prispieť k lepšiemu fungovaniu vládneho zoskupenia.
Šéf vojenskej samosprávy Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj upozornil, že zostávajúce mestá na Donbase sú ďalším cieľom Ruska.
Budanov zároveň uviedol, že ruským tvrdeniam o tom, že sa zameriavajú na oblasť Donbasu, sa nedá veriť.
4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok urobil zmeny vo svojom vládnom kabinete. Snaží sa tak prispôsobiť sa novej politickej realite po parlamentných voľbách, v ktorých jeho centristická aliancia nezískala väčšinu v Národnom zhromaždení.
Zmena, ktorá sa odohrala šesť týždňov po tom, ako Macron menoval novú predsedníčku vlády Elisabeth Borne, je čiastočne výsledkom pravidiel, ktoré Macron a francúzski prezidenti pred ním stanovili pred parlamentným hlasovaním, a teda, že vo vládnych postoch zostanú len ministri, ktorí si udržia svoje kreslá.
Trom z 15 ministrov sa nepodarilo obhájiť ich kreslá.
Preto sa novým ministrom životného prostredia stal Christophe Béchu, ministrom zdravotníctva Francois Braun a Hervé Berville bude novým štátnym tajomníkom pre záležitosti mora.
Okrem toho Jean-Christophe Combe nahradí na poste ministra politiky pre zdravotne postihnutých Damiena Abada, ktorý čelí vyšetrovaniu pre znásilnenie a sexuálne zneužívanie.
Nový kabinet by sa mal podľa očakávaní po prvý raz zísť ešte v pondelok.
Viac k témam: Francúzsky prezident, Národné zhromaždenie, Parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron urobil niekoľko zmien vo vláde, vymenoval viacerých nových ministrov © SITA Všetky práva vyhradené.