Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o „Mrche“, ktorá chcela nechať zlikvidovať svoju matku a otčima
Špecializovaný trestný súd v máji tohto roku neprávoplatne odsúdil Ildikó P. na 11 rokov väzenia.
Filtrovať podľa kategórie
Špecializovaný trestný súd v máji tohto roku neprávoplatne odsúdil Ildikó P. na 11 rokov väzenia.
Ruské sily v noci na stredu vystrelili 80 rakiet na obytné oblasti.
Pre vyčerpanie zvyšných prostriedkov EÚ v rokoch 2023 a 2024 treba deklarovať ešte výdavky v objeme vyše 6 mld. eur.
Prezident tiež nekomentoval, kto stojí za útokom na ruskú leteckú základňu na Kryme, ktorú poškodilo niekoľko výbuchov
Vyhradzujeme si možnosť prijatia všetkých nevyhnutných opatrení. Je to v záujme ochrany pred vonkajším zasahovaním a všetkými separatistickými aktivitami, vyhlásil čínsky Úrad pre...
Sankcie prišli na druhé výročie sfalšovaných bieloruských volieb, v ktorých sa za víťaza vyhlásil dlhoročný bieloruský prezident Lukašenko.
Japonský CLI však naďalej signalizuje stabilný rast ekonomiky.
EÚ je dlhoročným partnerom UNRWA a patrí medzi jej najväčších donorov.
K odvetviam, ktoré oslabenie ekonomiky postihne najviac, bude patriť odvetvie pohostinských služieb.
Ukrajinská strana má v radoch svojej armády tiež významné straty.
10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na 6. septembra verejné zasadnutie vo veci Ildikó P., ktorú Špecializovaný trestný súd SR v máji tohto roku neprávoplatne odsúdil na 11 rokov väzenia. Uznal ju totiž za vinnú z prípravy vrážd jej matky a otčina.
Spoluobžalovanú dôchodkyňu Rozáliu S, prvostupňový súd naopak oslobodil. Zatiaľ čo Ildikó P. podala odvolanie voči svojmu odsúdeniu pre trestný čin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, Úrad špeciálnej prokuratúry sa odvolal voči oslobodeniu spoluobžalovanej.
Podľa obžaloby oslovila Ildikó P. v roku 2020 viaceré osoby, aby zavraždili jej matku a matkinho manžela. Dôvodom bol zámer získať majetkový prospech, konkrétne vlastníctvo rodinného domu.
Rozália S. ju podľa orgánov činných v trestnom konaní v celej veci „slovne a psychicky podporovala“. Obe obžalované pred súdom odmietli vinu.
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však argumentoval, že pri usvedčovaní dvojice bol využitý policajný agent a orgány činné v trestnom konaní disponujú aj záznamami z odpočúvania, ktoré preukazujú vinu obžalovaných žien.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala Ildikó P. a Rozáliu S. počas policajnej akcie s krycím názvom Mrcha v obci Gbelce v okrese Nové Zámky ešte v júni 2021. Ildikó P. následne vzal sudca pre prípravné konanie do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.
Viac k témam: Príprava vraždy, Súdy, Úkladná vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd bude už čoskoro rozhodovať o „Mrche“, ktorá chcela nechať zlikvidovať svoju matku a otčima © SITA Všetky práva vyhradené.