Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto)
Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.
Filtrovať podľa kategórie
Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.
Policajti na mieste vykonávajú prehliadku priestorov.
Podľa neho by strana nemala zmenou názvu a tvrdením, že „menia hru" prekrývať, že nesie zodpovednosť za aktuálny stav štátu.
Avšak stále zastáva názor, že Slovensko odovzdá budúcej vláde verejné financie vo veľmi dobrom stave.
Navrhovaná zmena ide opačným smerom, než je požiadavka laickej a odbornej verejnosti.
Štát dlhodobo podporuje tieto pobyty, ako nástroj predchádzania sociálnemu vylúčeniu a podpory obnovovania psychickej kondície a fyzickej kondície penzistov.
Na miesto tragédie privolali súdneho znalca z odboru cestná doprava.
Škoda na vozidle bola odhadnutá na 30-tisíc eur.
Predsedu Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraja Krúpu odvolali poslanci z funkcie v utorok na návrh poslancov Smeru-SD Mariána Saloňa a Petra Šucu.
Diskont má na Slovensku aktuálne 163 predajní, najnovšia pribudla v Pezinku.
3.5.2023 (SITA.sk) – Slovensko zaznamenalo v aktuálnom celosvetovom rebríčku slobody tlače posun o desať miest v porovnaní s uplynulým rokom.
Vyplýva to z výsledkov mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc, ktorá ich zverejnila pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.
Vlani sme sa umiestnili na 27. mieste, v súčasnosti Slovensko figuruje na 17. priečke. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo kultúry SR.
„Postup Slovenska v rebríčku slobody tlače o desať miest oproti minulému roku je pre nás veľkým povzbudením,“ uviedla šéfka rezortu kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Dodala, že ministerstvo kultúry spolu s rezortom vnútra a rezortom spravodlivosti v tejto oblasti spolupracujú a snaha o zlepšenie mediálneho prostredia na Slovensku je ich prioritou.
„Ctíme si princípy demokracie a záleží nám na tom, aby žurnalistika na Slovensku bola objektívna a nezávislá a aby sa novinári a novinárky mohli cítiť bezpečne,“ dodala Milanová.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Rezort kultúry zároveň informoval, že Milanová v stredu odcestovala na pracovnú cestu do Paríža, v rámci ktorej absolvuje stretnutie s predstaviteľmi organizácie Reportéri bez hraníc.
Naplánované má taktiež stretnutie s francúzskou ministerkou kultúry Rimou Abdul Malak. Témou ich diskusie má byť aktuálny stav Európskeho aktu o slobode médií.
Viac k témam: Médiá, Novinári, Sloboda slova, Sloboda tlače, Svetový deň slobody tlače
Zdroj: SITA.sk – Slovensko je v celosvetovom rebríčku slobody tlače na 17. mieste, poskočili sme o desať priečok (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.