Do prevencie ohrozených skupín smeruje na Slovensku z hazardu iba zlomok výťažkov
Na Slovensku síce zdaňujeme hazard a vďaka tomu tečú peniaze do verejných rozpočtov, ich použitie však nie je výlučne viazané na preventívne aktivity.
Filtrovať podľa kategórie
Na Slovensku síce zdaňujeme hazard a vďaka tomu tečú peniaze do verejných rozpočtov, ich použitie však nie je výlučne viazané na preventívne aktivity.
Obchodníci apelujú na všetky kompetentné orgány, aby sa touto situáciou urgentne zaoberali a prijali rýchle a účinné opatrenia.
Ak sa piatich ľudí spýtate, či je Slovensko v niečom výnimočné, štyria z nich vám pravdepodobne odpovedia záporne. No, možno sa mýlia.
Ak nechtiac vytopíte suseda, je to nepríjemné. S dobrým poistením nehnuteľnosti sa však medziľudské vzťahy rýchlo urovnajú. Čo však, ak pretečie vaňa nájomníkovi žijúcemu vo vašom...
V samotnej druhej vlne atakuje vyplatená suma 97 miliónov eur.
Spoločnosť MetLife Slovensko získala na základe environmentálneho auditu v rámci medzinárodného projektu Zodpovedná spoločnosť pokročilú úroveň certifikátu Zodpovedná organizácia.
Finanční ekonómovia preto vyzývajú súčasnú vládu, aby urýchlene uzatvorili dohodu o prijatí ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti a zákona o výdavkových limitoch.
Európska centrálna banka potvrdila, že program spätných nákupov dlhopisov, do ktorého plánuje celkovo vložiť 1,85 bilióna eur, bude pokračovať prinajmenšom do marca.
Výkazy za mesiac október budú môcť zamestnávatelia zasielať elektronicky do konca decembra.
„Čo si tu dovoľujete!“ ohradil sa Peter Pellegrini po vyjadrení Richarda Sulíka.
29.10.2021 (Webnoviny.sk) – Použitie príjmov z hazardných hier nie je na Slovensku účelovo viazané a aj preto iba zlomok z nich smeruje do aktívnej prevencie a ochrany ohrozených skupín.
To je jedno zo zistení Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ), ktorý v štátnej lotériovej spoločnosti Tipos a na Ministerstve financií SR preveroval transparentnosť rozdeľovania odvodov prevádzkovateľov hazardných hier.
V rokoch 2018 až 2020 išlo z bezmála 690 miliónov eur cielene vybraných z hazardu na všeobecne prospešné účely iba 17,5 percenta, teda 120 miliónov eur. Drvivá väčšina zdrojov smerovala výlučne do podpory športu.
Kontrolóri poukazujú na legislatívnu medzeru, pretože príjmy z hazardných hier nie sú v plnom rozsahu viazané na zabezpečenie všeobecne prospešných služieb kompenzujúcich vytvárané riziká. Príkladom pre Slovensko by mohli byť krajiny ako Francúzsko, Španielsko či Švédsko, v ktorých je vytvorený účelový fond.
V ňom sa kumulujú peniaze z hazardných hier a následne sa všetky financie účelovo poskytujú do segmentov verejného života, ktoré pomáhajú k minimalizovaniu dopadov hazardu.
„Na Slovensku síce zdaňujeme hazard a vďaka tomu tečú peniaze do verejných rozpočtov, ich použitie však nie je výlučne viazané na preventívne aktivity. Len dve eurá z desiatich vraciame do podpory športu, ale všetky ostatné preventívne projekty súvisiace so zdravím či vzdelávaním sú mimo cielenej podpory. Prostriedky končia vo všeobecnej príjmovej časti rozpočtu štátu a miestnych samospráv,“ objasnil podpredseda NKÚ Ľubomír Andrassy.
Viac k témam: Hazard, Hazardné hry, Prevencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Do prevencie ohrozených skupín smeruje na Slovensku z hazardu iba zlomok výťažkov © SITA Všetky práva vyhradené.