Gastrosektor utŕžil ďalšiu ranu pod pás, Sulíkovo ministerstvo údajne skončilo s dotáciami na nájomné
Iniciatíva Zachráňme gastro rozhodnutie kritizuje a pýta sa, či sa majitelia hudobných klubov a diskoték majú ísť pásť.
Filtrovať podľa kategórie
Iniciatíva Zachráňme gastro rozhodnutie kritizuje a pýta sa, či sa majitelia hudobných klubov a diskoték majú ísť pásť.
Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia, polícia bude skúmať všetky okolnosti tragickej udalosti.
Rozhodnutie ÚS SR je zároveň podľa predsedu Smeru diskvalifikáciou Špecializovaného trestného súdu.
Zástupcovia zamestnancov majú výhrady hlavne k zrušeniu zastropovania dôchodkového veku.
Post riaditeľa bude minister vnútra obsadzovať po tom, ako minulý týždeň ohlásil svoj odchod z funkcie aktuálny riaditeľ Branislav Zurian.
K prerušeniu väzby a prepusteniu z výkonu trestu do hospicovej starostlivosti prišlo na základe žiadosti ZVJS.
Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková však návrhu kolúznej väzby z dielne Sme rodina vyčíta, že neobsahuje žiadne prechodné ustanovenia.
Hasiči museli skryté ohniská v objektoch vyhľadávať pomocou termokamery.
V niektorých okresoch platí hydrologická výstraha až do 19. mája.
17.5.2021 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Zachráňme gastro! kritizuje ukončenie poskytovania dotácií na nájomné. Ako objasňuje v tlačovej správe, Ministerstvo hospodárstva SR malo potvrdiť, že za máj tohto roku už s pomocou s nájomným nepočíta.
Gastro sektor pritom upozorňuje, že mnohé reštaurácie na Slovensku sú stále zatvorené a s otvorením napríklad hudobných klubov a diskoték sa tak skoro ani nepočíta. Situáciu dokonca označili ako „ranu pod pás“.
„Mnohé reštaurácie ešte neotvorili, o diskotékach a hudobných kluboch sa nikto ani neodvažuje uvažovať, ale pandémia podľa rezortu hospodárstva už končí. Znamená to, že gastropodnikatelia v postihnutých regiónoch a majitelia hudobných klubov a diskoték sa majú ísť pásť?“ pýta sa hovorca iniciatívy Ján Laš.
Ako dodal, štát nežiadajú o nič viac ako ostatní podnikatelia, chcú pracovať. „Ale ak máme byť z rozhodnutia vlády zatvorení, áno, chceme adekvátne kompenzácie a pomoc, vrátane pomoci v mesiacoch, keď sa naši zamestnanci nemôžu naplno venovať svojej práci,“ uzavrel Laš.
Ministerstvo hospodárstva SR vyplatilo v druhom kole dotácií na nájomné už viac ako 49 miliónov eur. Pomoc poskytlo takmer 35-tisíc žiadateľom. Nárok na pomoc majú podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky.
Podobne, ako v rámci dotácií na nájomné počas prvej vlny, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa.
Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 percent nájomného za obdobie sťaženého užívania.
Viac k témam: dotácie na nájomné, finančná pomoc, gastrosektor, iniciatíva Zachráňme gastro
Zdroj: Webnoviny.sk – Gastrosektor utŕžil ďalšiu ranu pod pás, Sulíkovo ministerstvo údajne skončilo s dotáciami na nájomné © SITA Všetky práva vyhradené.