Umelá inteligencia sa používa čoraz častejšie, podľa Lexmann môžu byť jej dôsledky aj nebezpečné
Europoslankyňa Miriam Lexmann k tejto téme otvára spoločenskú diskusiu a organizuje medzinárodnú konferenciu.
Filtrovať podľa kategórie
Europoslankyňa Miriam Lexmann k tejto téme otvára spoločenskú diskusiu a organizuje medzinárodnú konferenciu.
Krajský vyšetrovací tím vykonal rozsiahlu obhliadku miesta činu a zaistenie stôp.
Keďže bol mladý muž už v minulosti za krádež odsúdený, stíhaný je vo väzbe.
Premiér Igor Matovič vylúčil spoluprácu so stranou, ktorú plánuje založiť Peter Pellegrini.
Úspech najviac záleží od politickej kultúry zriaďovateľa.
Do konca roka mestská časť v rámci pilotného parkovacieho systému vyznačiť 15-tisíc miest.
Pri cestách do Poľska naďalej platí, že treba zvážiť nevyhnutnosť cestovania.
Muž prišiel na stanicu približne o 3:45 miestneho času a začal strieľať.
Európska komisia prediskutuje a skoordinuje plán s členskými štátmi.
Dávanie alebo branie úplatkov a zneužívanie moci je podľa slovenských respondentov využívané najmä v systéme zdravotnej starostlivosti, politických stranách či súdoch.
11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Fenomén umelej inteligencie je blízko masívnemu bežnému používaniu, je preto nutné zamerať sa na jeho dôsledky pre človeka, ktoré môžu byť nevídane prospešné, ale aj veľmi nebezpečné. Na problematiku upozornila europoslankyňa Miriam Lexmann (EĽS/KDH).
Tá k tejto téme otvára spoločenskú diskusiu a organizuje medzinárodnú konferenciu za účasti domácej a zahraničnej profesijnej a vedeckej špičky, ale i širokej verejnosti. Podujatie sa uskutoční na jar budúceho roka.
V budúcnosti sa vďaka pokroku môžu stať bežnými bezpilotné lietadlo, autonómne vozidlo, dron, ktorý doručí životne dôležitú krv pre pacienta, ale aj roboty, ktoré sa starajú o seniorov alebo pacientov, či chladnička, ktorá „sama“ objedná týždenný nákup.
Popri efektívnosti či rýchlosti je však podľa europoslankyne nutné, pozrieť sa aj na kľúčovú otázku, či v digitálnej dobe dokážeme ochrániť dôstojnosť človeka, ktorý stojí v centre technologického rozvoja.
„Je našou spoločnou úlohou pýtať sa a hľadať odpovede na množstvo rôznych aspektov umelej inteligencie, dát, robotizácie, ktoré sú výzvou pre našu ľudskosť,“ apeluje.
Technologická revolúcia a nástup sociálno-digitálnej ekonomiky nás podľa Lexmann nemôže zastihnúť nepripravených. „Vývojári systémov umelej inteligencie musia mať na pamäti v prvom rade ľudské dobro a humánny pokrok, užívatelia zas uvážlivé a zodpovedné používanie moderných výdobytkov. Úlohou nás – zákonodarcov – je správne nastavenie regulačného rámca,“ myslí si.
Významné zmeny súvisiace s digitalizáciou, automatizáciou a ich mnohými sociálnymi dôsledkami sa očakávajú predovšetkým na trhu práce. „Nové technológie sa tu nesmú stať nástrojom dehumanizácie,“ upozorňuje europoslankyňa.
Miriam Lexmann je europoslankyňou od februára tohto roka, keď získala tzv. brexitové miesto. Okrem Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci, pôsobí vo výboroch pre zahraničné veci a bezpečnosť a obranu.
Viac k témam: europoslankyňa, umelá inteligencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Umelá inteligencia sa používa čoraz častejšie, podľa Lexmann môžu byť jej dôsledky aj nebezpečné © SITA Všetky práva vyhradené.