Požiadavky podnikateľov v predvolebnom období zohľadňuje podľa PAS najviac opozičná SaS
Za liberálmi sa umiestila strana Za ľudí a dvojkoalícia PS–Spolu.
Filtrovať podľa kategórie
Za liberálmi sa umiestila strana Za ľudí a dvojkoalícia PS–Spolu.
Aktivisti dostali tresty odňatia slobody na šesť až 18 rokov v trestaneckých kolóniách.
SrdcomDoma.sk pripomína, že Saková mala pripraviť novú legislatívu tak, aby mohli Slováci spoza hraníc hlasovať vo všetkých voľbách.
Obžalobe čelia Marian Kočner a Pavol Rusko.
V súvislosti s narastajúcim počtom podozrení na ochorenia so symptómami akútneho respiračného syndrómu spôsobeného Koronavírusom 2019-nCoV na to upozornila Sociálna poisťovňa.
Hrubý mesačný zárobok nad tisíc eur mali v decembri minulého roka zamestnanci v šiestich odvetviach.
Kamióny ohľaduplné k životnému prostrediu využíva Lidl už na celom Slovensku.
Problémy má podľa predsedu odborového zväzu Kovo Emila Machynu hutnícky priemysel.
Oznámenie prichádza po tom, čo jej strana čelila veľkej kritike za nezvládnutie volieb premiéra vo východnej spolkovej krajine Durínsko.
Slovenská slávica Marika Gombitová (63) odtajnila prvého hosťa svojho jesenného česko-slovenského turné Vyznanie.
10.2.2020 (Webnoviny.sk) – Požiadavky podnikateľov v predvolebnom období zohľadňuje podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) najviac opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS). V rebríčku deviatich politických subjektov, ktoré v prieskumoch prekračujú spodné hranice zvoliteľnosti do parlamentu, získala podľa hodnotenia aliancie 60,2-percentnú úspešnosť.
Za liberálmi sa umiestila strana Za ľudí so 40,8 %, dvojkoalícia PS–Spolu s 38 %, OĽaNO s 36,7 % a KDH s 36,3 %. S odstupom nasleduje hnutie KDH Sme rodina – Boris Kollár s 20,6 %.
„Posledná trojica napĺňa očakávania PAS menej ako z jednej desatiny, a to v poradí SNS s 9,6 %, Smer – SD so 7,0 % a ĽSNS s 2,5 %,“ informuje ďalej aliancia. Výsledky posledných dvoch politických strán pritom ovplyvnil fakt, že nepredstavili svoje volebné programy.
Podnikateľská aliancia Slovenska do hodnotenia zahrnula dve základné kritériá, a to hodnotenie podľa kvality volebného programu s váhou 75 % a hodnotenie podľa vykonateľnosti zámerov politikov s váhou 25 %.
Pri hodnotení kvality volebných programov vychádzala z požiadaviek na politické strany, ktoré zverejnila ešte začiatkom novembra minulého roka.
V nich vyzvala na zlepšenie vzdelávania, očisťovanie verejného života, zníženie daní a odvodov, odbúranie byrokracie, uľahčenie podnikania, ozdravenie verejných financií, zefektívňovanie verejného sektora, zvyšovanie transparentnosti, podporu hospodárskej súťaže a otváranie spoločného trhu v Európskej únii.
Pri posudzovaní vykonateľnosti deklarovaných zámerov politikov využila aliancia výsledky prieskumu medzi podnikateľmi z januára tohto roku medzi takmer 200 respondentmi.
Tí hodnotili, aké majú strany odborné zázemie na vykonávanie proklamovanej politiky, aké sú ich doterajšie výsledky a do akej miery sú schopné spolupráce s ostatými stranami.
Po skombinovaní oboch kritérií zoradila PAS posudzované strany do rebríčka, ktorý podľa nej vypovedá o ochote a odbornom potenciáli riešiť najvýznamnejšie problémy podnikateľského prostredia.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, PAS Podnikateľská aliancia Slovenska, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiadavky podnikateľov v predvolebnom období zohľadňuje podľa PAS najviac opozičná SaS © SITA Všetky práva vyhradené.