PS/Spolu rokovala s odborármi, za prioritu svojej agendy považujú zavedenie pestrejšieho daňového mixu
Konfederácia odborových zväzov doteraz spolupracovala najmä s vládnym Smerom-SD, s ktorými v minulosti podpísala zmluvu.
Filtrovať podľa kategórie
Konfederácia odborových zväzov doteraz spolupracovala najmä s vládnym Smerom-SD, s ktorými v minulosti podpísala zmluvu.
Na pôde šanghajskej East China Normal University (ECNU) v stredu podpísali zástupcovia Slovenskej technickej univerzity (STU) so svojimi čínskymi partnermi memorandum o porozumení.
Silné dažde postihli aj pobrežie Jadranského mora a spôsobili zaplavenie ulíc a domov v meste Herceg Novi.
Rapper Osiris Williams svoju priateľku surovo zbil a škrtil. Útok sa odohral na jeho narodeninovej oslave.
V pondelok Turci zadržali aj jeho sestru.
Prezidentka Zuzana Čaputová dnes informovala, že nepodpíše novelu zákona, ktorá predlžuje moratórium na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky zo 14 na 50 dní.
Moskva údajne neplánuje novými zbraňami nikomu hroziť.
Policajti zatiaľ zaistili väčšie množstvo extázy a marihuany.
Srbsko je kľúčovým spojencom Moskvy aj napriek tomu, že sa chce pripojiť k Európskej únii.
Firma klientom ponúkala neobmedzený internet, ale znižovala rýchlosť tým, ktorí využili veľa dát.
6.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí akademici rozširujú svoju spoluprácu na urbanizačnom projekte v Číne. Na pôde šanghajskej East China Normal University (ECNU) totiž v stredu podpísali zástupcovia Inštitútu pre udržateľný mestský a komunitný rozvoj so sídlom v Pekingu a Hongkongu, Spectra centra excelentnosti Európskej únie pri Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave a profesor Khald El Adli, ktorý je expertom Organizácie spojených národov (OSN) v oblasti udržateľného mestského plánovania, memorandum o porozumení.
Profitovať by z neho mohli aj slovenskí podnikatelia. Podpis memoranda bol pritom súčasťou programu pracovnej návštevy vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho v Číne.
„Podpisujeme memorandum o vytvorení pobočky Spectra centra exelentnosti Európskej únie, ktorá znamená otvorenie nielen spolupráce pre akademický sektor, ale aj spolupráce pre komunálny sektor a takisto pre podnikateľov. Pevne verím, že sa ná podarí v krátkom čase na báze plánovania priestorového rozvoja v zmysle smart a eco city zaangažovať aj slovenské firmy do spolupráce tu v Číne,“ povedal v stredu v Šanghaji pri podpise memoranda Maroš Finka z bratislavskej STU.
Slovenskí odborníci pritom v oblasti urbánnej ekológie, priestorového plánovania a udržateľného rozvoja miest spolupracujú takmer dekádu. Zameriavajú sa pritom najmä na ostrov Chongming pri Šanghaji
„Spolupráca za osem rokov vyrástla zo spolupráce v polohe výučby, do spolupráce v oblasti výskumu,“ povedal Finka s tým, že cieľom je urobiť tento ostrov príkladom ekologickej smart spoločnosti 21. storočia.
V nasledujúcich 10 rokoch by sa tak mali podľa Finka odborníci zamerať najmä na transformáciu ostrova Chongming a takto v podstatne na jeho prípravu na suburbanizáciu Šanghaja práve do tejto oblasti. V praxi by tak v jednotlivých oblastiach ostrova mali testovať a vyhodnocovať rôzne prístupy v rozvoji miest.
„Plánom je vytvoriť niekoľko živých laboratórií, ktoré ukážu možnosti ekologicky únosnej transformácie ostrova smerom k smart spoločnosti,“ dodal zástupca bratislavskej STU Maroš Finka.
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa aj o tomto memorande počas svojej návštevy šanghajskej univerzity ECNU bavil s jej najvyššími predstaviteľmi.
Stretol sa tiež s bývalým zástupcom generálneho tajomníka OSN Sha-Zukangom. Ten je členom správnej rady univerzity ECNU a inicioval spracovanie Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj.
Práve Agenda 2030 a jej implementácia v Číne a na Slovensku bola aj hlavnou témou stretnutia vicepremiéra Rašiho s Sha-Zukangom. Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu SR hovoril o slovenských prioritách, ako aj o dokumente Vízia a stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030.
Okrem toho prediskutovali aj spoluprácu medzi Slovenskom a Čínou v implementácii agendy, konkrétne v oblasti rozvoja miest.
Viac k témam: Agenda 2030, Slovenská technická univerzita v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí akademici rozširujú spoluprácu na projekte v Číne, ťažiť z toho môžu aj naše firmy © SITA Všetky práva vyhradené.