Český lekár šíri internetom hoax, zaočkovaní sa môžu nakaziť ADE syndrómom
Lekár Jan Vavrečka je v Česku dobre známy hlavne pre svoj negatívny postoj k akémukoľvek očkovaniu.
Filtrovať podľa kategórie
Lekár Jan Vavrečka je v Česku dobre známy hlavne pre svoj negatívny postoj k akémukoľvek očkovaniu.
Militanti z Pásma Gazy vypálili od najnovšieho vzplanutia konfliktu v pondelok popoludní na Izrael viac ako tisíc rakiet.
Na konci mája odchádza z agentúry aj zástupca riaditeľa NAKA Patrik Jurík.
V kauze vraždy novinára a jeho snúbenice sú zatiaľ právoplatne odsúdení len strelec Miroslav Marček a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.
V COVID automate sú tiež stanovené nové podmienky pre prevádzky bez ohľadu na farbu okresu.
Súťažný návrh má reagovať na súčasné výzvy klimatických, spoločenských a demografických zmien.
Do piateho ročníka programu na podporu lokálnych komunít, ktorý finančne zastrešuje Nadácia COOP Jednota, prihlásili obce, mestá a združenia atraktívne projekty.
Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.
Medzi vládnou koalíciou a opozíciou sa podľa Roberta Fica začali preteky, kto dá deťom viac.
Čistý deň od Natálie Blahovej žiada za poškodenie dobrej povesti ospravedlnenie v médiách a zaplatenie 60-tisíc eur.
13.5.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na video, ktoré šíri hoax o očkovaní. Český doktor Jan Vavrečka vo videu tvrdí, že ľudia, ktorí sa nechajú zaočkovať proti koronavírusu sa môžu nakaziť takzvaným ADE syndrómom. Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – polícia SR na sociálnej sieti.
ADE syndróm je fenomén, pri ktorom nasledujúca replikácia vírusu na protilátky zvyšuje jeho vstup do hostiteľských buniek. „Vavrečka sa preto obáva, že očkovanie spôsobí v budúcnosti silnejší priebeh ochorenia pri možných mutáciách,“ píše v statuse polícia. Dodáva, že doktor Vavrečka je odporcom akéhokoľvek očkovania, spochybňuje aj nevyhnutnosť očkovania proti tetanu, žltačke či osýpkam.
Podľa vyjadrení Slovenskej akadémie vied nie je syndróm ADE bežnou nežiadúcou reakciou všetkých vakcín, je zriedkavý a vyskytuje sa len pri konkrétnych vakcínach a ochoreniach. „Napriek tomu sa tento fenomén sleduje pri každej vakcíne proti COVID-19 už v predklinickom štádiu vývoja, regulačné orgány žiadnu vakcínu nepovolia bez dostatočnej analýzy ADE efektu,“ uvádza polícia.
Viac k témam: hoax, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Český lekár šíri internetom hoax, zaočkovaní sa môžu nakaziť ADE syndrómom © SITA Všetky práva vyhradené.