Danko dostal ponuku byť predsedom parlamentu výmenou za niektoré ministerstvo. Vážim si, čo urobil, tvrdí Taraba
Podpredseda vlády tiež poukázal na potrebu transparentného hospodárenia v rezortoch.
Filtrovať podľa kategórie
Podpredseda vlády tiež poukázal na potrebu transparentného hospodárenia v rezortoch.
Jeho manželka Jevhenija a ich tri dcéry Jaryna, Daryna a Emilija, zomreli vo vlastnom dome.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok načrtol svoje plány týkajúce sa územia, ktoré jeho sily obsadili v Rusku.
Podľa polície intenzita výbuchu poškodila okná na rodinnom dome.
Uviedlo to KDH v stanovisku v súvislosti s medializovanými informáciami o možnom rozšírení odpočúvacích kapacít SIS prostredníctvom systému Pegasus.
V rozhovore pre spravodajský web CNN to povedal ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, ktorý v stredu podal demisiu.
Post predsedu parlamentu je prázdny od prezidentských volieb na jar tohto roka.
Ak by naozaj išlo o systém Pegasus, bol by to zásadný prielom v schopnosti sledovať ľudí.
Oznámil to na tlačovej konferencii líder progresívcov Michal Šimečka.
Hnutie s Korčokom komunikuje prakticky od prezidentských volieb.
4.9.2024 (SITA.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko dostal ponuku byť predsedom Národnej rady SR výmenou za niektoré ministerstvo. Uviedol to v stredu podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba po zasadnutí vlády.
„Túto ponuku však neprijal, pretože to nepovažuje za správne,“ dodal Taraba s tým, že SNS nevedie žiadne rokovania o výmene na postoch v rámci ministerstiev, čo znamená, že otázka predsedníckeho postu v parlamente je pre nich uzavretá.
„Vážim si, čo urobil, pretože debata by nemala byť o tom, že vymeníme niečo za niečo,“ dodal. Podľa Tarabu sa Peter Pellegrini stal prezidentom aj vďaka voličom strany Smer-SD a SNS, a očakávali, že aj strana Hlas-SD bude túto skutočnosť akceptovať.
„Ak bola na stole iba výmena, tak nemáme čo vymeniť. Podľa mňa je táto otázka uzavretá. Teraz sa oveľa viac zameriame na to, čo má byť agenda SNS v tejto vláde,“ zdôraznil Taraba.
Podpredseda vlády tiež poukázal na potrebu transparentného hospodárenia v rezortoch. Ako príklad uviedol Ministerstvo zdravotníctva SR, kde došlo k navýšeniu financií na 850 miliónov eur v minulom roku, pričom tento rok sa ukázala potreba ďalších 600 miliónov eur.
„Som rád, že sa posúvame do odbornej roviny. Preto sa budeme pýtať a veriť, že tam hospodárite transparentne. Tu nikto nedostal bianko šek,“ upozornil Taraba s tým, že toto sú peniaze všetkých občanov Slovenska.
Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Predseda parlamentu, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Danko dostal ponuku byť predsedom parlamentu výmenou za niektoré ministerstvo. Vážim si, čo urobil, tvrdí Taraba © SITA Všetky práva vyhradené.