Špeciálne plasty LANXESS vylepšujú bicykle profesionálnych tímov
Ľahké a špeciálne vyrobené plasty spoločnosti LANXESS sú súčasťou pretekárskych bicyklov. K absolvovaniu náročných pretekov potrebujú cyklisti nielen silu a výdrž, ale aj správne...
Filtrovať podľa kategórie
Ľahké a špeciálne vyrobené plasty spoločnosti LANXESS sú súčasťou pretekárskych bicyklov. K absolvovaniu náročných pretekov potrebujú cyklisti nielen silu a výdrž, ale aj správne...
Slovenské zákony zakazujú, aby politici prijímali dary zo zahraničia.
Presné okolnosti tragédie polícia vyšetruje.
Trosky doleteli až do vzdialenosti 60 metrov a zranenia niektorých osôb sú vážne.
Za deväť kusov UH-60M Slovensko zaplatilo viac ako 228 miliónov eur.
Ide o včlenenie Operačného programu Výskum a inovácie do Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.
Ako píše polícia na Facebooku, NAKA otvorila ďalšie dve okienka adventného kalendára.
Ak je hlavným kritériom najnižšia cena, obstarať skutočne inovatívne riešenia môže byť pre slovenské mestá problém. Zhodli sa na tom členovia Smart Cities Klubu na svojom...
Vodič nedal prednosť dvom chodcom vo veku 79 a 69 rokov.
Vladimír Mečiar sa pred 25 rokmi stal po tretíkrát slovenským premiérom.
13.12.2019 (Webnoviny.sk) – Politická strana Vlasť bývalého sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina musela vrátiť dary v hodnote 40-tisíc eur od českej firmy DisMed s.r.o. Informovala o tom mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) na svojom facebookovom profile.
Peniaze od českej spoločnosti mali slúžiť ako príspevok na volebnú kampaň strany. Slovenské zákony zakazujú, aby politici prijímali dary zo zahraničia.
„Harabinova strana nahradila tento dar prevodom z vlastného straníckeho účtu. Podľa ich webstránky stranu zatiaľ financujú pôžičkami od podnikateľov Mikuláša Košča a Ivana Černegu za spolu 200-tisíc eur,“ priblížila TIS.
Ako ďalej dodala, Vlasť už doteraz minula na kampaň 160-tisíc eur, a preto bude potrebovať zháňať na kľúčové týždne kampane nové peniaze.
Transparency začiatkom týždňa informovala, že DisMed sídli v juhočeskej dedinke Čestice s 900 obyvateľmi a zaoberá sa predajom liečiv.
„Firma bola založená pred tromi rokmi so základným kapitálom 1 Kč. Účtovné závierky o sebe nezverejňuje, nemá ani webstránku,“ uvádza organizácia s tým, že zamestnankyňa firmy Klára Stachová im potvrdila, že sumu Vlasti naozaj poslali.
„Vraj nevedeli, že to zákon nedovoľuje,“ dodala TIS. Podľa slovenskej legislatívy môžu dary politickým stranám posielať len firmy registrované na Slovensku.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Harabinova strana Vlasť musela vrátiť nelegálne dary, o zákaze v zákone nevedeli © SITA Všetky práva vyhradené.