Nový vyslanec dobrej vôle UNICEF – Miro Jaroš
Novým vyslancom dobrej vôle Slovenskej nadácie pre UNICEF sa stal 23. 9. 2019 známy slovenský spevák Miro Jaroš.
Filtrovať podľa kategórie
Novým vyslancom dobrej vôle Slovenskej nadácie pre UNICEF sa stal 23. 9. 2019 známy slovenský spevák Miro Jaroš.
Viete, čo je v dnešnej dobe cennejšie ako ropa? Aký dopad bude mať umelá inteligencia na pracovný trh? Ste si istý, že je váš mobilný telefón v bezpečí? Odpovede aj na tieto...
Sporiteľ, ktorý zarábal počas kariéry priemernú mzdu a odpracoval 42 rokov, je pri výpočte dôchodku ukrátený o približne 13 eur mesačne, teda viac ako 150 eur ročne, tvrdia...
Obvineniam z marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 46-ročná žena z okresu Čadca.
Októbrová ponuka Nostalgie zahŕňa exkluzívnu projekciu uhrančivého nového dokumentu KLIMT & SCHIELE – ERÓS A PSYCHÉ, ktorý rozpráva o obrovskom talente, snoch, ale...
Nicolas Schmit uviedol, že bude riešiť disproporcie v príjmoch v rámci EÚ, ale vyhlásil, že minimálna mzda nemôže byť všade rovnaká.
Zvieratá zo súkromnej farmy mali pomôcť vytvoriť podmienky pre hniezdenie riečnych vtákov.
Národniari so živnostníkmi komunikujú aj naďalej a hľadajú ďalšie riešenia, ktoré by samostatne zárobkovo činným osobám zjednodušili život.
Sudca Štefan Harabin kandidoval neúspešne aj v tohtoročných prezidentských voľbách.
Vodičovi zadržali vodičský preukaz.
1.10.2019 (Webnoviny.sk) – Viete, čo je v dnešnej dobe cennejšie ako ropa? Aký dopad bude mať umelá inteligencia na pracovný trh? Ste si istý, že je váš mobilný telefón v bezpečí? Odpovede aj na tieto otázky sa dozvedia účastníci najprestížnejšej konferencie o informačných technológiách (IT) na Slovensku ITAPA 2019. Uskutoční sa 11. až 13. novembra 2019 v Bratislave a prinesie atraktívne príspevky renomovaných spíkrov z domova aj zo zahraničia, osobností zo sféry IT, vysokých politických predstaviteľov, a najmä vyhlásenie Ceny ITAPA 2019 pre tri najlepšie projekty v oblasti digitalizácie.
Prihlásení môžu okrem hlavného ocenenia udeleného v kategórii Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti Slovenska súťažiť aj o umiestnenie v podkategóriách: Najinovatívnejší projekt v oblasti verejnej správy, životného prostredia alebo vedy a výskumu a Najlepší projekt vzdelávania v IT alebo pre IT. Ceny budú udelené 12. novembra 2019 a o víťazoch rozhodne odborná komisia. Záujemcovia môžu svoje projekty prihlásiť do 8. októbra 2019 TU.
„Cena ITAPA sa udeľuje už 18 rokov a každý rok sa prihlási množstvo kvalitných a zaujímavých projektov. Neposudzujú sa pritom primárne podľa veľkosti a rozpočtu, ale podľa toho, aký majú prínos pre spoločnosť. Rovnakú šancu na výhru tak majú malé aj veľké projekty,“ uvádza Michal Ivantyšyn, zástupca medzinárodného kongresu ITAPA.
Projekty, ktoré vyhrali v minulých ročníkoch, priniesli v oblasti eGovernmentu významné zmeny. Minulý rok to bol projekt OverSi, vďaka ktorému sa odbúrala značná časť byrokracie v styku medzi občanmi a úradmi. Presnejšie, odbúral asi milión tlačív ročne, čím nám ušetril hodiny čakania aj veľa peňazí. Ďalším úspešným projektom je projekt eČasenka alebo aj efektívna čakáreň. Umožňuje vyhnúť sa preplneným čakárňam u lekárov. Aj technicky nezdatní pacienti sa môžu elektronicky prihlásiť, vyžiadať si časenku a následne čakať doma, alebo len zaslať dopyt na recept.
Počas 3 dní sa bude takmer 100 spíkrov z viac ako 10 krajín venovať množstvu aktuálnych tém ako eGovernment, teda digitalizácia úkonov a procesov vo verejnej správe, inteligentné zdravotníctvo, verejné obstarávanie, Smart Cities, či Smart Mobilita. Nebude chýbať ani panel zameraný na tému kybernetickej bezpečnosti, ktorá je momentálne jednou z horúcich tém doma i v zahraničí. „Výzvy súvisiace s bezpečnosťou a ochranou súkromia sa netýkajú len inštitúcií a firiem, ale aj jednotlivcov. Je to napríklad nová hrozba – bezpečnosť mobilných telefónov, „ uviedol Andrej Aleksiev, riaditeľ pobočky Check Point Software Technologies na Slovensku a jeden z TOP spíkrov na ITAPA 2019.
Konferencia ITAPA je jednou z najväčších svojho druhu v regióne strednej Európy, v prípade záujmu o účasť sa môžete zaregistrovať cez internetovú stránku www.itapa.sk. Registrovaným študentom organizátori umožňujú zúčastniť sa celého programu bezplatne.
Akreditácia novinárov je možná tu.
Izercia
Viac k témam: Informačné technológie, ITAPA, ITAPA 2019, konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – ITAPA 2019: Bezpečnosť v centre pozornosti © SITA Všetky práva vyhradené.