KDH čoskoro predstaví vlastný ústavný zákon, má ukotviť zvrchovanosť Slovenska v kultúrno-etických otázkach
V relácii Politika 24 televízie JOJ24 to uviedol predseda KDH Milan Majerský.
Filtrovať podľa kategórie
V relácii Politika 24 televízie JOJ24 to uviedol predseda KDH Milan Majerský.
Minulý víkend pochodovalo v Berlíne odhadom 160-tisíc ľudí.
Médium citovalo Trumpa, ktorý povedal, že o tom „radšej nebude hovoriť“.
UNESCO je svetová organizácia, ktorá pomáha štátom pri uchovávaní, zveľaďovaní a ochrane kultúrneho či prírodného dedičstva a tradícií.
Majerský pripomenul, že NR SR je bez predsedu už skoro rok, rovnako jej chýba aj jeden podpredseda.
Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo celkovo o 9 992 tankov.
Linda Gáliková z 365.bank odporúča používať digitálne platobné karty, ktoré je možné po nákupe zrušiť.
Zemetrasenie udrelo v malej hĺbke, uviedla Geologická služba Spojených štátov (USGS).
Turecko, ktoré je obľúbenou destináciou Slovákov, zaznamenalo výrazné oslabenie svojej meny.
Len traja z desiatich Britov si v súčasnosti myslia, že odchod z Únie bol správny.
9.2.2025 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) čoskoro predstaví svoj ústavný zákon, ktorý by mal ukotviť zvrchovanosť Slovenska v kultúrno-etických otázkach. V relácii Politika 24 televízie JOJ24 to uviedol predseda KDH Milan Majerský.
Podľa jeho informácií by ich mohli podporiť aj niektorí poslanci hnutia Slovensko Igora Matoviča. Na margo návrhu premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý avizoval zámer ukotviť v ústave napríklad existenciu len dvoch pohlaví, predseda KDH poznamenal, že ak by ho aj podporilo jeho hnutie, nestačilo by to.
Majerský si nemyslí, že o týchto návrhoch budú vôbec hlasovať. Žiadne oficiálne stretnutie podľa neho nemali. „Vládna koalícia sa nemôže spoliehať na KDH,“ prízvukoval. Majerský dodal, že KDH má jasne zadefinované, a mala to už pred voľbami, že so stranou Smer-SD spolupracovať nebude.
„Nech nás nikto neobviňuje, že ideme kolaborovať so Smerom. Jednoducho nie,“ akcentoval. Pripomenul v tomto smere i viaceré kroky vládnej koalície. Na margo prípadnej spolupráce s hnutím Progresívne Slovensko (PS) povedal, že nemajú dohody o spolupráci ani v rámci koalície, ani opozície.
Dodal, že sú témy, ako napríklad novela trestného zákona, ktoré ich dokážu zjednotiť. Na margo prípadnej povolebnej spolupráce uviedol, že i vedeniu PS povedal, že by bola možná, ak by zo svojho programu odstránili určité kultúrno-etické témy, s ktorými v KDH nesúhlasia. Dodal, že diskutujú.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), monitor, predseda hnutia Slovensko, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Premiér Slovenskej republiky, Ústava SR
Zdroj: SITA.sk – KDH čoskoro predstaví vlastný ústavný zákon, má ukotviť zvrchovanosť Slovenska v kultúrno-etických otázkach © SITA Všetky práva vyhradené.