Klamú médiá o živote v Rusku? Veľká časť voličov Smeru a SNS verí, že tam je „blahobyt“
V skutočnosti však Ruská centrálna banka zvýšila základnú úrokovú sadzbu a priemerné mzdy majú o tretinu nižšie ako na Slovensku.
Filtrovať podľa kategórie
V skutočnosti však Ruská centrálna banka zvýšila základnú úrokovú sadzbu a priemerné mzdy majú o tretinu nižšie ako na Slovensku.
Podľa obžaloby prechádzala osemnásťročná študentka vietnamského pôvodu po priechode pre chodcov, keď ju zrazilo vozidlo Range Rover.
K dopravnej nehode došlo na ceste druhej triedy č. II/537 v okrese Liptovský Mikuláš.
Hasiči najprv vyhlásili druhý stupeň poplachu, ktorý následne zvýšili na tretí stupeň.
Globálne tržby reštaurácií otvorených aspoň rok sa počas apríla až júna znížili o jedno percento.
Pri ruskom útoku zároveň utrpeli zranenia ďalší traja ľudia.
Útok na Golanské výšiny bol najsmrteľnejší na Izraelom kontrolovanom území od útoku militantného hnutia Hamas zo 7. októbra.
Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú podľa polície predmetom objasňovania.
Zelenskyj spomenul aj druhé výročie ruského teroristického aktu v zajateckom tábore v okupovanej osade Olenivka.
Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.
30.7.2024 (SITA.sk) – Veľká časť voličov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Slovenskej národnej strany (SNS) verí, že v Rusku je „blahobyt“. V skutočnosti však Ruská centrálna banka pred niekoľkými dňami zvýšila základnú úrokovú sadzbu na 18 percent a priemerné mzdy majú v Rusku o tretinu nižšie ako na Slovensku.
Na Rusko bolo taktiež pre jeho rozpútanie vojnového konfliktu na Ukrajine uvalených niekoľko stupňov sankcií od Európskej únie, prepadáva sa tam obchod a viaceré firmy odtiaľ odišli. Okolo 31 percent respondentov súhlasí s tvrdením, že západné médiá a vlády klamú verejnosti o tom, že v Rusku je bieda a naň uvalené sankcie fungujú.
Myslia si, že opak je pravdou, pretože v Rusku panuje blahobyt. Vyplýva to z prieskumu Denníka N, ktorý bol realizovaný v spolupráci s prieskumnou agentúrou Ipsos a organizáciou CEDMO. Prieskum bol realizovaný od 14. do 27. júla na vzorke 1 792 respondentov.
Spomínanému výroku, že v Rusku je „blahobyt“, verí až 46,5 percenta voličov Smeru-SD, 45 percent priaznivcov SNS a 41 percent voličov hnutia Republika. U respondentov, ktorí volili stranu Hlas – sociálna demokracia, je dôvera v spomínaný výrok nižšia, pohybuje sa na úrovni 24 percent.
Nižšie čísla je možné badať u voličov opozičných strán, avšak u voličov hnutia Slovensko a Kresťanskodemokratického hnutia namerali v prieskume dôveru vo výrok u asi 20 percent opýtaných. S výrokom súčasne súhlasia viac respondenti s nižším než maturitným vzdelaním, najmenej s ním súhlasia najmladší voliči. Nedôveru voči výroku vyjadrili viac ženy ako muži.
Viac k témam: Prieskum agentúry Ipsos, Ruská ekonomika, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Klamú médiá o živote v Rusku? Veľká časť voličov Smeru a SNS verí, že tam je „blahobyt“ © SITA Všetky práva vyhradené.