Kto hlasoval za pád Hegerovej vlády a kto bol proti? Zdržali sa Čepček a Tabák
Na odvolanie vlády bolo potrebných 76 hlasov, návrh teda tesne prešiel.
Filtrovať podľa kategórie
Na odvolanie vlády bolo potrebných 76 hlasov, návrh teda tesne prešiel.
Pripustil však, že si za určitých podmienok vedia predstaviť, že by podporili vznik novej vlády.
Ukrajinský prezident zopakoval, že zámerom Ukrajiny, je získať naspäť územie, ktoré jej patrilo, keď v roku 1991 získala nezávislosť, vrátane Krymu.
Poľská strana po explózii požiadala ukrajinskú stranu o poskytnutie relevantného vysvetlenia, uviedlo ministerstvo vnútra.
Táto vláda si podľa Sulíka nezaslúži ich dôveru a podmienky boli podľa neho dané tak, aby boli pre SaS neprijateľné.
Súd zohľadnil odsúdenie Mariana Kočnera a Pavla Ruska pre falšovanie zmeniek.
Železničné priecestie v tom čase malo zapnutú signalizáciu.
Prekvapený vraj nebol ani poslanec Miloš Svrček z klubu Sme rodina.
Väčšina z 10 uchádzačov o preloženie podľa predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka splnila nároky špecializácie na správne súdnictvo.
Diskont má na Slovensku už 160 predajní, v roku 2022 otvoril sedem nových.
15.12.2022 (Webnoviny.sk) – Parlament vo štvrtok vyslovil nedôveru vláde Eduarda Hegera (OĽaNO). Za pád vlády hlasovalo 78 poslancov, 20 bolo proti, dvaja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Na odvolanie vlády bolo potrebných 76 hlasov, návrh teda tesne prešiel.
Za pád vlády hlasovali poslanecké kluby SaS, Hlas-SD, Smer-SD, Republika, ĽSNS, nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko), Tomáš Taraba, Štefan Kuffa, Filip Kuffa, Slavěna Vorobelová a traja poslanci z klubu Sme rodina, ktorí to vopred avizovali – Martin Borguľa, Ján Krošlák a Patrick Linhart.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Mimoriadna schôdza o vyslovení nedôvery vláde SR (fotografie)
Zdržali sa nezaradený poslanec Martin Čepček a poslankyňa klubu Sme rodina Romana Tabák. Nehlasovali Miroslav Kollár (SPOLU – občianska demokracia) a Jozef Šimko z klubu Sme rodina. Proti pádu vlády bol klub Sme rodina s výnimkou spomínaných poslancov, nezaradení poslanci Martin Klus, Ján Mičovský a poslanci Za ľudí Juraj Šeliga a Miriam Šuteková.
Hlasovania sa nezúčastnil poslanecký klub OĽaNO, Jana Žitňanská zo strany Za ľudí a nezaradená poslankyňa Katarína Hatráková.
Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Mimoriadna schôdza parlamentu, pád menšinovej vlády Eduarda Hegera
Zdroj: Webnoviny.sk – Kto hlasoval za pád Hegerovej vlády a kto bol proti? Zdržali sa Čepček a Tabák © SITA Všetky práva vyhradené.