Kultúra zostáva na periférii záujmu premiéra i prezidenta, stretnutie štrajkového výboru s Pellegrinim sa nekonalo
Pôvodne sa malo uskutočniť 16. októbra, avšak pozvanie bolo zo strany prezidentskej kancelárie niekoľko dní predtým zrušené.
Filtrovať podľa kategórie
Pôvodne sa malo uskutočniť 16. októbra, avšak pozvanie bolo zo strany prezidentskej kancelárie niekoľko dní predtým zrušené.
Protest sa začne na východe Slovenska a bude smerovať do hlavného mesta Bratislavy.
Zatknutí podľa prokuratúry patria do organizácie Sächsische Separatisten známej rasistickými a antisemitskými názormi.
Aj tento rok sa obchodný reťazec v predvianočnom období spája s občianskym združením Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, aby pomohol rodinám, ktorým hrozí...
Poslanec Dostál v súvislosti s personálnymi zmenami na ministerstve vyslovil názor, že ministerka Šimkovičová a generálny tajomník služobného úradu MK SR Lukáš Machala robia na...
TIPOS opätovne potvrdil svoju pozíciu najväčšieho podporovateľa športu na Slovensku.
Boris Susko už od svojho nástupu na ministerstvo kritizoval bývalé vlády za zle nastavené procesy v rámci modernizácie súdov.
Súd v tejto súvislosti ešte v septembri avizoval, že pristúpi k opätovným výsluchom svedkov.
Uviedlo to libanonské ministerstvo zdravotníctva, ktoré však nerozlišuje medzi civilnými obeťami vojny a obeťami v radoch bojovníkov Hizballáhu.
Ďalších najmenej 16 ľudí utrpelo zranenia.
5.11.2024 (SITA.sk) – Stretnutie výboru Kultúrneho štrajku s prezidentom Petrom Pellegrinim sa dosiaľ nekonalo. Pôvodne sa malo uskutočniť 16. októbra, avšak pozvanie bolo zo strany prezidentskej kancelárie niekoľko dní predtým zrušené.
„Pozvanie k prezidentovi sme dostali práve v deň rezignácie dnes už bývalej ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej, nominantky strany Hlas, ktorej je Peter Pellegrini čestným predsedom. Vzhľadom na načasovanie pozvania, žiaľ, ťažko odolávame dojmu, že pálčivé témy kultúry mali prezidentovi poslúžiť v jeho politickej taktike. Hoci jej cieľ nepoznáme, a asi na ňu ani nenabral odvahu, výsledkom je len to, že kultúra naďalej zostáva na periférii záujmu premiéra, prezidenta i zastupujúceho predsedu parlamentu, a je vydaná napospas diletantizmu Slovenskej národnej strany,” skonštatovala Katarína Mišíková z výboru Kultúrneho štrajku.
Pripomenula, že výbor sa usiluje o dialóg s politickou reprezentáciou, napriek tomu podľa nej narážajú na nezáujem zo strany politických predstaviteľov. Rovnako pripomenula aj rokovanie parlamentného výboru pre kultúru a médiá, na ktoré boli pozvaní, avšak predmetný výbor nebol uznášaniaschopný vzhľadom na neúčasť poslancov vládnej koalície.
Výbor Kultúrneho štrajku tiež kritizoval, že pri nedávnom odvolávaní ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) v parlamente koaliční poslanci ministerku podržali. Podľa výboru sa takto stali spoluzodpovednými za zlú situáciu v rezorte, a zároveň dali najavo, že im nezáleží na odbornom spravovaní rezortu. Výbor Kultúrneho štrajku tiež uviedol, že koaliční poslanci dali najavo aj to, že s cieľom udržania vlády nepočúvajú kultúrnu obec ani si nevšímajú manažérske zlyhania súčasnej ministerky kultúry.
„Je to výsmech nielen 4-tisíc ľuďom pracujúcim v kultúre, ktorí sa zapojili do Kultúrneho štrajku, ale tiež výsmech občanom a voličom, ktorí v dvoch takmer 200-tisícových petíciách dali najavo, čo si o ministrovaní Šimkovičovej myslia. Nebudeme skrývať, že sa hneváme. Áno, hneváme sa, lebo odmietame tolerovať tento nevkus, nekompetentnosť a aroganciu moci, ktorá každým dňom preráža nové dno,” deklarovala Mišíková.
Viac k témam: kultúrny štrajk, Ministerka kultúry SR, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Kultúra zostáva na periférii záujmu premiéra i prezidenta, stretnutie štrajkového výboru s Pellegrinim sa nekonalo © SITA Všetky práva vyhradené.