Opoziční poslanci predložili uznesenie, ktorým by odsúdili ruskú agresiu voči Ukrajine. Poslanci parlamentu ho neprijali
Uznesenie predložili zástupcovia strán Sloboda a Solidarita, hnutia Progresívne Slovensko a Kresťanskodemokratického hnutia.
Filtrovať podľa kategórie
Uznesenie predložili zástupcovia strán Sloboda a Solidarita, hnutia Progresívne Slovensko a Kresťanskodemokratického hnutia.
Parlament by sa tiež zaviazal, že nebude podnikať žiadne kroky, ktoré by boli v rozpore s výsledkom referenda o vstupe do Únie.
Európsky súd pre ľudské práva je podľa poslancov príkladom súdneho aktivizmu.
Novelu zákonodarcovia predkladali už v minulom volebnom období.
Transparency International Slovensko sa s podnetom obráti na ministerstvo vnútra aj štátnu volebnú komisiu, aby detailne preskúmali obe kampane.
Poslanec za SaS chcel tiež zmeniť požiadavku na výber dvoch členov komisie.
Novelu zákona predložil poslanec Juraj Krúpa.
Prémiová módna značka Answear.sk spúšťa inšpiratívnu reklamnú kampaň "Zahaľte svoj život do vzácnych vecí", ktorá zdôrazňuje význam módy v našich každodenných životoch a jej...
Tesco opäť potvrdzuje svoju pozíciu zamestnávateľa odrážajúceho rozmanitosť zákazníkov aj komunít.
Najväčšia slovenská maloobchodná sieť COOP Jednota poskytuje svojim zákazníkom možnosť s nákupom uhradiť i poštové poukážky, šeky, bankové zloženky a pri platení platobnou kartou...
7.5.2024 (SITA.sk) – Poslanci Národnej rady SR nepresadili uznesenie k členstvu Slovenska v Európskej únii (EÚ), ktoré predložili poslanci okolo Igora Matoviča (hnutie Slovensko). Jeho prijatím by sa parlament uzniesol aj naďalej podporovať členstvo Slovenska v EÚ ako suverénneho a stabilného partnera.
Ďalej by Národná rada vyhlásila, že bude podporovať rozvoj vzájomných vzťahov s Úniou, bude zodpovedným a konštruktívnym partnerom pri riešení výziev a bude rešpektovať všetky záväzky, ktoré našej krajine z členstva vyplývajú.
Okrem spomínaných vyhlásení by prijatím uznesenia parlament naďalej rešpektoval rozhodnutie Slovákov vstúpiť do EÚ a zaviazal sa, že nebude podnikať žiadne kroky, ktoré by boli v rozpore s výsledkom referenda o vstupe do Únie.
„Navrhovalo sa prijatie uznesenia Národnou radou SR, ktorou v duchu zásad, na ktorých je SR postavená a ktoré presadzuje smerom dovnútra aj navonok, potvrdzuje svoju civilizačnú a hodnotovú príslušnosť k EÚ a deklaruje dôležitosť členstva v EÚ a považuje ju za svoj životný priestor,“ uviedli poslanci v predloženom materiáli.
Zákonodarcovia označili vstup Slovenska do EÚ za jeden z najdôležitejších krokov v ére samostatnosti našej krajiny. Dodávajú, že sa tak zlepšila životná úroveň občanov, za pozitívne pokladajú spoločný voľný trh, voľný pohyb osôb, tovaru a služieb či množstvo zahraničných investorov, ktorí vytvárajú pracovné miesta.
Slovensko dostalo oficiálne pozvanie na rokovanie o vstupe do EÚ 10. decembra 1999 vo fínskych Helsinkách. Rokovania sa oficiálne začali 15. februára roku 2000.
V polovici apríla 2003 došlo k slávnostnému podpisu Zmluvy o pristúpení k Európskej únii, avšak nasledovalo ešte referendum, v ktorom mohli občania Slovenska o vstupe do únie rozhodnúť. Uskutočnilo sa 16. a 17. mája 2003. Slovensko sa oficiálne stalo členom Európskej únie 1. mája 2004.
Viac k témam: členstvo v Európskej únii, Poslanci
Zdroj: SITA.sk – Matovičovci nepresadili uznesenie k členstvu Slovenska v Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.