Medzinárodná konferencia – Vodíkové technológie v doprave
Bratislava sa stala dejiskom medzinárodnej konferencie zameranej na vodíkové technológie v doprave s podtitulom – pripravení na budúcnosť.
Filtrovať podľa kategórie
Bratislava sa stala dejiskom medzinárodnej konferencie zameranej na vodíkové technológie v doprave s podtitulom – pripravení na budúcnosť.
Povedal, že hoci boli obaja označení za vrahov, on zabíja „zločincov, a nie deti a starých ľudí“.
Američania a Briti vehementne odmietajú ruské tvrdenia, že cieľom Západu je kontrolovať všetky informačné toky a definovať, čo je pravda alebo nie.
Obaja majú vo veci vypovedať ako svedkovia.
Americký generál Mark Milley vyhlásil, že trvá diskusia o tom, ako by USA potrebovali upraviť výcvik ukrajinských síl a či by niektorí vojaci Spojených štátov mali mať základňu na...
Prijímanie dôležitých zákonov bez odbornej diskusie či bez možnosti pripomienkovať ich odborníkmi a verejnosťou je podľa Via Iuris v rozpore so základnými princípmi právneho štátu.
Satelitné snímky dokazujú, že telá ležali v uliciach Buče niekoľko týždňov v čase, keď bolo mesto pod kontrolou Ruska.
Inštitút ľudských práv pripomína, že nejde o prvé vyjadrenie tohto typu z Matovičovej strany.
Robert Habeck taktiež skonštatoval, že hospodárska recesia nemusí nastať.
Zásah polície u bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).
24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Bratislava sa stala dejiskom medzinárodnej konferencie zameranej na vodíkové technológie v doprave s podtitulom – pripravení na budúcnosť. Organizátormi tohto podujatia boli Ministerstvo hospodárstva SR, Úrad priemyselného vlastníctva SR a Svetová organizácia duševného vlastníctva, ktorej generálny riaditeľ Daren Tang osobne prišiel prvýkrát na Slovensko a podujatie otvoril.
S prezentáciami sa na javisku stretli zástupcovia akademického, verejného aj súkromného sektora. Práve uvedené tri sektory budú pri rozvoji vodíkových technológií kľúčové. Slovensko plánuje investovať do inovácií spojených s vodíkom približne jednu miliardu eur a Národná vodíková stratégia už dnes ráta s výraznou finančnou pomocou súkromného sektora.
Bez akademickej obce by však spomenutý trojuholník nebol kompletný, nakoľko práve vedci sú tí najdôležitejší v otázke rozvoja inovácií a inovácie sú kľúčom k úspechu vodíka na našich cestách. „Moja osobná predstava je, že vodík nebudeme získavať elektrolýzou, lebo je to málo efektívne. Moja predstava je, že vodík budeme získavať reformovaním vodnej pary a že ho nebudeme spaľovať cez palivové články, ale priamo v motore. Toto by napríklad výrazne zefektívnilo a aj zlacnilo osobnú dopravu.“ Takto vidí vodíkovú budúcnosť minister hospodárstva Richard Sulík.
Národná vodíková stratégia sa stala inšpiráciou pre takmer 40 zahraničných rečníkov, ktorí jednoznačne identifikovali, že do roku 2035 budú bežne v doprave vodíkové lietadlá, kamióny či vlaky. Napriek tomu, že momentálne sú vodíkové technológie v doprave stále len v plienkach, Slovensko patrí ku krajinám, ktoré majú v tejto oblasti za sebou úspechy a sú relevantným hráčom na svetovom poli.
„Vodík je téma, ktorú nerozlúskneme sami, ale chceme byť medzi krajinami, ktoré na idúci vlak nastúpia ako prvé, a tak sa môžu stať lídrami budúcnosti. Bolo dôležité inšpirovať sa najnovšími svetovými vynálezmi, aby sme na nich stavali naše inovácie a aby sme odborníkom na tému využitia vodíka a krajinám, ktoré sa už dnes o ňu zaujímajú, pripomenuli, že aj my sme tu a sme pripravení na budúcnosť,“ povedal predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR Matúš Medvec.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodná konferencia – Vodíkové technológie v doprave (fotografie)
Informačný servis
Viac k témam: Konferencia, PR, Techevents, Vodíkové technológie, Vodíkové technológie v doprave
Zdroj: Webnoviny.sk – Medzinárodná konferencia – Vodíkové technológie v doprave © SITA Všetky práva vyhradené.