Od zrušenia Mečiarových amnestií sa vyšetrovanie káuz nikam neposunulo. Kolíkovú, Mazáka a Lipšica si ústavnoprávny výbor zavolá na koberček
Parlament uznesením zrušil Mečiarove amnestie v apríli 2017.
Filtrovať podľa kategórie
Parlament uznesením zrušil Mečiarove amnestie v apríli 2017.
Pripravte svoj šatník na prichádzajúce obdobie a oživte ho novými kúskami, ktoré vystihujú prebúdzanie jarnej prírody.
Cítite sa unaveno a netušíte prečo? Dobre spíte, psychicky ani fyzicky sa nenamáhate, a napriek tomu vám vaše telo signalizuje, že je vyčerpané? Možno bojujete s jarnou únavou.
V ostatných mesiacoch sa Schröder stal čoraz viac izolovanejší pre jeho prácu pre ruské štátom kontrolované energetické spoločnosti.
Anton Tunega, Albert Púčik a Eduard Tesár pôsobili v štruktúrach ľudáckeho režimu.
Dôvodom je žiadosť o skončenie pracovného pomeru na Ministerstve hospodárstva SR.
Obzvlášť škodlivé na nápadoch ministra Matoviča podľa mimoparlamentnej strany je, že na ne majú najviac doplatiť mestá a obce.
Útok, pri ktorom muž použil aj nože, neprežilo päť ľudí.
Návrh všeobecne záväzného nariadenia podporilo 14 poslancov.
Ruské sily sa snažia prelomiť ukrajinské línie v Luhanskej oblasti a dokončiť dobytie regiónu, v ktorom podľa odhadov ovládajú asi 90 percent územia.
18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ústavnoprávny výbor parlamentu k téme Mečiarových amnestií by sa mal uskutočniť na budúci týždeň po 23. máji. Na sociálnej sieti to uviedol predseda výboru Milan Vetrák (OĽaNO).
Pripomenul, že za päť rokov od zrušenia spomínaných amnestií nebolo v tejto veci ani jedno súdne pojednávanie, ako to potvrdil aj sudca Karol Posluch, ktorý má prípad pridelený.
„Aj pre mňa je neakceptovateľné, aby sa v tejto veci tak dlho nekonalo, a preto si na výbor chceme pozvať ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (nom. SaS), šéfa Súdnej rady SR Jána Mazáka a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica,“ napísal Vetrák.
O zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru 13. mája požiadal nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Podľa poslanca ministerka spravodlivosti, šéf Súdnej rady a špeciálny prokurátor majú odpovedať na základnú otázku, ako je možné, že spravodlivosť v prípade únosu Michala Kováča ml. a vraždy Róberta Remiáša stále prešľapuje na mieste.
Parlament uznesením zrušil Mečiarove amnestie v apríli 2017. Mal to byť rozhodujúci krok, aby mohli v kauze zavlečenia syna bývalého prezidenta Michala Kováča do Rakúska konať súdy. Potrestaniu vinníkov v spomínanej kauze bránili amnestie, ktoré udelil premiér Vladimír Mečiar v zastúpení prezidenta v roku 1998.
Viac k témam: Mečiarove amnestie, Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Od zrušenia Mečiarových amnestií sa vyšetrovanie káuz nikam neposunulo. Kolíkovú, Mazáka a Lipšica si ústavnoprávny výbor zavolá na koberček © SITA Všetky práva vyhradené.