Počet vrážd na Slovensku klesá, ale stúpa brutalita páchateľov voči ženám, deťom aj seniorom
Viaceré útoky boli tiež orientované na osamelo žijúce osoby.
Filtrovať podľa kategórie
Viaceré útoky boli tiež orientované na osamelo žijúce osoby.
Vodič auta Škoda Scala sa najskôr zrazil s kamiónom a následne s osobným autom i dodávkou.
Ministri prerokovali aktuálne európske témy, vrátane politiky rozširovania EÚ.
Ministerka spravodlivosti sa zasadzuje za normálnu a konštruktívnu diskusiu.
Viacerí kajúcnici vracajú peniaze, keď priznajú príjmy z nelegálnej činnosti.
Ten kto sa v určenom hoteli po príchode do krajiny neubytuje, môže byť pokutovaný sumou až 10-tisíc libier.
Uvoľňovanie má byť postupné , služieb sa to však zatiaľ netýka.
Richard Vašečka navrhne odvolať Janu Bittó Cigánikovú z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru.
Autorkou výtvarného návrhu poštovej známky je poľská grafička Agnieszka Sobczyńska.
Na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR bol predvolaný belgický veľvyslanec Ghislain D´Hoop.
16.2.2021 (Webnoviny.sk) – V roku 2020 zaznamenala polícia na Slovenku 63 trestných činov vraždy, čo v porovnaní s rokom 2019 predstavuje o 13 prípadov menej. Alo ďalej Policajný zbor (PZ) SR informuje vo svojom profile na sociálnej sieti, objasniť sa im podarilo 50 vrážd. Vlani polícia evidovala celkovo 5 280 násilných trestných činov, v porovnaní s rokom 2019 sa ich počet znížil o 260. Policajtom sa podarilo objasniť spolu 3 949 násilných trestných činov.
„V minulom roku sme zaznamenali nárast brutality páchateľov fyzických útokov voči obetiam, nad ktorými mali fyzickú prevahu. V týchto prípadoch teda išlo najmä o ženy, deti, staršie osoby alebo o zdravotne znevýhodnené osoby,“ uvádza polícia s tým, že viaceré útoky boli orientované na osamelo žijúce osoby. Pokiaľ ide o prípady úmyselného ublíženia na zdraví, polícia ich v minulom roku riešila 1 269, čiže o 257 menej ako v roku 2019. Objasnila pritom 903 z nich.
V roku 2020 polícia vyšetrovala 477 prípadov týrania blízkej a zverenej osoby, čo je v porovnaní s rokom 2019 o 72 prípadov viac. Objasnila 241 z nich. „V týchto prípadoch je vykonávané náročné dokazovanie. Vo väčšine prípadov je potrebné znalecké skúmanie, najmä z odboru psychológie,“ zdôraznila polícia s tým, že takéto skúmanie má prispieť k preukázaniu psychického a fyzického utrpenia obete, aby bolo možné páchateľa zákonným spôsobom stíhať.
Pokiaľ ide o problematiku domáceho násilia, v minulom roku policajti vyšetrovali 8 813 takýchto prípadov, čo je v porovnaní s rokom 2019 o 485 prípadov menej. V 1 048 prípadoch bol páchateľom príbuzný. Objasniť sa podarilo 5 886 z nich. „V 673 prípadoch sme páchateľov stíhali väzobne, je to oproti roku 2019 o 58 viac väzobne stíhaných. V roku 2020 polícia vykázala zo spoločného obydlia 1 045 osôb, čo je o 153 prípadov viac ako v roku 2019,“ informuje polícia.
Polícia v tejto súvislosti zdôrazňuje, že vykázanie násilníka končí uplynutím desiatich dní od vykázania zo spoločného obydlia v prípade, že ohrozená osoba nepodá počas doby vykázania návrh na súd na nariadenie neodkladného opatrenia. Ak tak urobí, trvanie vykázania sa predlžuje až do nadobudnutia vykonateľnosti rozhodnutia súdu o tomto návrhu.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: domáce násilie, kriminalita, trestný čin, týranie, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet vrážd na Slovensku klesá, ale stúpa brutalita páchateľov voči ženám, deťom aj seniorom © SITA Všetky práva vyhradené.