Podvodníci reagujú aj na skutočné inzeráty, od predávajúcich pýtajú peniaze vopred
Polícia upozorňuje verejnosť, aby bola pri predaji svojich vecí opatrná.
Filtrovať podľa kategórie
Polícia upozorňuje verejnosť, aby bola pri predaji svojich vecí opatrná.
Nazývať koaličného partnera podvodníkom je podľa Richarda Sulíka už trochu príliš.
To, že bude na kandidátke SaS na prvom mieste, považuje za hotovú vec.
Úrad pre verejné obstarávanie skonštatoval po kontrole postupu Slovenskej pošty porušenie zákona.
Pred vstupom do krajiny platí povinnosť zaregistrovať sa vyplnením špeciálneho formulára.
Slovensko patrí v krajine na zoznam červených krajín.
Členstvo v pakte by pomohlo Británii predávať bez vzdania sa kontroly nad vlastnými zákonmi či hranicami.
Policajti vykonali počas akcie viac ako desať prehliadok rôznych priestorov, pri ktorých zaistili kokaín i pervitín.
Členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu zaplatia iba na províziách pre emitentov stravných lístkov každoročne približne 15 miliónov eur.
Minister obrany zdôraznil, že najlepšou zárukou bezpečnosti je medzinárodný systém založený na jasných pravidlách a ich dodržiavaní.
22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje verejnosť na podvody, pri ktorých podvodníci reagujú na skutočné inzeráty a od predávajúcich chcú, aby sa registrovali na online formulári. Dôvodom je údajný prevod peňazí za kupovaný výrobok a zabezpečenie jeho doručenia fiktívnemu kupujúcemu.
Polícia v tejto súvislosti cituje ženu, ktorá predávala oblečenie po svojom dieťati. „Pod príspevok sa mi ozvala nejaká pani, že jej mám napísať správu, že má záujem, tak som jej napísala a ona sa ma pýtala, či si ten balík môže vyzdvihnúť prostredníctvom Fedexu (kuriérska služba pozn. SITA), že oni mi dajú peniaze a ja im dám balík,“ napísala žena s tým, že jej následne mal prísť e-mail s informáciami.
„E-mail prišiel, v ňom, že mám zaplatiť 113 eur a podobne, že stačí kliknúť na ten a ten link,“ napísala dotyčná s tým, že išlo o podvod. „Potom som si zistila, že pani v tom bazári, kde som ponúkala danú vec, písala asi všetkým ľudom, že má záujem o ich tovar,“ dodala.
Policajný zbor SR ešte v máji spustil kampaň proti online podvodom, do ktorej sa zapojilo viacero známych slovenských osobností. V priebehu siedmich týždňov predstavia policajti vždy nejaký typ online podvodu. V priebehu jednotlivých týždňov bude polícia zároveň na sociálnych sieťach zverejňovať konkrétne odporúčania pre občanov a príklady podvodných konaní.
Taktiež bude na sociálnej sieti Instagram odpovedať na otázky občanov. Kampaň nesie názov „Nenechám sa nachytať – Stop online podvodom“.
Viac k témam: inzercia, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci reagujú aj na skutočné inzeráty, od predávajúcich pýtajú peniaze vopred © SITA Všetky práva vyhradené.