Polícia riešila opitého predsedu komisie, neznámy prášok aj branie hlasovacích lístkov ako „šmiráky“
Na linku 158 volal aj občan, ktorý tvrdil, že mu nebolo umožnené voliť. Komisii tvrdil, že je iná osoba, ako sa uvádza na predložených listinách.
Filtrovať podľa kategórie
Na linku 158 volal aj občan, ktorý tvrdil, že mu nebolo umožnené voliť. Komisii tvrdil, že je iná osoba, ako sa uvádza na predložených listinách.
Pápež zároveň poďakoval Jordánsku, ktoré bude hostiť medzinárodnú konferenciu o pomoci pre Palestínčanov.
Výroky znázorňujú rôzne formy psychického násilia: Skús odísť a potom uvidíš. Kam si dala tých 20 eur? Viac už do konca mesiaca neuvidíš.
V budúcich parlamentných voľbách môže prepadnúť tak veľa hlasov, že vládna mafia získa ústavnú väčšinu, uviedlo Matovičovo hnutie.
Cieľom novely je upraviť viaceré problémy vyplývajúce z aplikačnej praxe.
Vo veci je momentálne vytýčených šesť termínov pojednávania.
Informovanosť sudcov o funkcionalitách a možnostiach využívania elektronického monitoringu bola doteraz nedostatočná.
Predseda poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska Martin Dubéci si nie je istý, či europoslanci za Smer-SD budú mať v Európskom parlamente rešpekt
Ďakujú však všetkým ľuďom, ktorí prišli voliť, a tiež svojim voličom a sympatizantom.
Slovensko bude mať po týchto eurovoľbách v Európskom parlamente 15 poslancov, čiže o jedného viac ako doteraz.
9.6.2024 (SITA.sk) – Polícia nezaznamenala počas sobotňajších eurovolieb žiadne vážnejšie narušenie verejného poriadku ani priebehu volieb. Preverovala však viacero oznámení.
„Evidujeme 16 podaní, z toho desať bolo vyhodnotených ako bežné podnety, päť ako priestupok, v jednom prípade sme začali trestné stíhanie,“ informoval prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.
V rámci priestupkov polícia riešila verejné pohoršenie, ktoré podľa oznámenia budil opitý predseda jednej z okrskových komisií v Trnave. Privolaní policajti vykonali opakovanú dychovú skúšku, ktorá potvrdila u predsedu komisie pozitívny výsledok. Prípad odovzdali Okresnej volebnej komisii v Trnave na ďalšie riešenie. K narušeniu priebehu volieb nedošlo.
Aj podpredseda okrskovej volebnej komisie v obci Spišská Teplica v okrese Poprad vykazoval podľa ďalších prísediacich komisie známky požitia alkoholu. Policajná hliadka ho vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške, čo však odmietol a následne na vyzvanie predsedu volebnej komisie za prítomnosti hliadky volebnú miestnosť opustil. Vec bola zdokumentovaná ako priestupok proti poriadku.
Podozrivý z priestupku proti majetku je člen jednej z volebných komisií v Košiciach, ktorý si zobral časť hlasovacích lístkov s vysvetlením, že ich chcel ďalej využívať ako „šmiráky“. Zároveň sa policajtom priznal, že v aute má ďalšie. Po preverení sa potvrdilo, že v taške vo vozidle člena okrskovej volebnej komisie sa nachádzal set hlasovacích lístkov v počte 23 kusov.
Polícia sa zaoberá tiež podozrením zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia. K porušeniu zákona malo dôjsť v jednej z okrskových volebných miestností v Palárikove, okres Nové Zámky. Tri okrskové volebné miestnosti sídliace v jednej budove približne o 09:00 polícia uzavrela a evakuovala z dôvodu nálezu neznámeho prášku, ktorý sa nachádzal na hlasovacích lístkoch.
Dve miestnosti boli krátko po 10:00 opäť otvorené, tretia zostala uzatvorená do zistenia predbežného výsledku závažnosti neznámej látky laboratóriom civilnej ochrany. Po vykonaní expertízy sa nepotvrdila prítomnosť ťažkých kovov, ktoré by uvoľňovali nebezpečné organické látky a zaistená látka nepredstavovala ohrozenie života a zdravia. Podľa predbežných zistení išlo pravdepodobne o potravinársky produkt.
V dôsledku tohto incidentu bol v tomto okrsku narušený priebeh volieb. Volebná miestnosť bola opäť sprístupnená o 12:00. Páchateľ je zatiaľ neznámy. Po dokázaní viny mu hrozí väzenie na štyri až desať rokov.
Ďalší incident sa odohral v Poprade. Na linku 158 volal občan, ktorý tvrdil, že mu nebolo umožnené voliť. Pri následnom preverení policajti zistili, že oznamovateľ vo volebnej miestnosti predkladal rôzne kópie písomností s osobnými údajmi, zároveň však komisii tvrdil, že na týchto písomnostiach nie je uvedené jeho meno, ale inej osoby.
Muž s komisiou nespolupracoval, odmietal na výzvu volebnej komisie preukázať svoju totožnosť občianskym preukazom a zároveň opakovane komisii tvrdil, že je iná osoba, ako sa uvádza na predložených listinách. Prípad bol postúpený na príslušný okresný úrad ako priestupok o podmienkach výkonu volebného práva.
„Na samotných voľbách participovalo takmer 3 700 príslušníkov Policajného zboru a v rámci bežného výkonu služby viac ako 1 300 policajtov. Celkovo sa na bezproblémovom zabezpečovaní volieb podieľalo približne 5 000 príslušníkov a príslušníčok Policajného zboru,“ zhrnul Ľubomír Solák. Aj napriek niekoľkým menej závažným incidentom označil priebeh volieb za bezproblémový.
Viac k témam: Prezident Policajného zboru SR, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Polícia riešila opitého predsedu komisie, neznámy prášok aj branie hlasovacích lístkov ako „šmiráky“ © SITA Všetky práva vyhradené.