Slosiarik: Sulíkovi uškodil vnútorný rozpor v strane, ale odídenci z SaS si percentá nevzali
Slosiarik tvrdí, že dnes nikto nevie povedať, či sa SaS dostane do parlamentu.
Filtrovať podľa kategórie
Slosiarik tvrdí, že dnes nikto nevie povedať, či sa SaS dostane do parlamentu.
Bahá Abú al-Attá zomrel s manželkou počas útoku na ich dom.
Tlak na mozog exprezidentovi spôsobili jeho nedávne pády. Tento rok spadol minimálne trikrát.
Z útoku je podozrivý 33-ročný Jemenčan.
Nehoda si vyžiadala mnoho zranených, ich presný počet je ale nejasný.
Stoprvé výročie nadobudnutie poľskej nezávislosti si prišli pripomenúť skupiny veriacich s veľkými krížmi a inými symbolmi, ale aj stúpenci krajnej pravice.
Evo Morales, ktorý v Bolívii vládol takmer 14 rokov, v nedeľu rezignoval na svoju funkciu.
Výberová komisia po októbrovom vypočutí odporučila na post predsedu Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzanu Dlugošovú a Martina Rajňáka.
Ochota ľudí obvinených z vykonania, sprostredkovania a objednania vraždy môže podľa advokáta Romana Kvasnicu stúpnuť po ich odsúdení.
V prvom kole volieb získal súčasný prezident Klaus Iohannis 36,9 a expremiérka Viorica Dancila 23,4 percenta hlasov.
12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) významne strácala podporu ešte pred odchodom členov, ktorí sa pridali k Demokratickej strane. Pre agentúru SITA to uviedol sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus. Dodal, že bývalí voliči SaS išli k novým stranám ako koalícia Progresívne Slovensko/Spolu a Za ľudí. Vnútorný rozpor v SaS však prispel podľa neho k tomu, že dnes je strana na hranici zvoliteľnosti.
Tvrdí, že časť voličov pravdepodobne zneistela. V prieskume Focusu z konca augusta patrilo SaS štvrté miesto so ziskom 7,9 percenta hlasov. V sonde pre koalíciu PS/Spolu zverejnenej cez víkend namerali SaS päť percent.
Slosiarik tvrdí, že dnes nikto nevie povedať, či sa SaS dostane do parlamentu. „Nedá sa vylúčiť, že časť voličov sa k SaS môže nakoniec vo voľbách ešte vrátiť a urobia taktickú voľbu. To znamená, že budú zachraňovať subjekt, ktorý je na hranici zvoliteľnosti, aby zabránili prepadu hlasov, ktoré by mohli napríklad chýbať pri zostavovaní vlády demokratickými opozičnými stranami,“ myslí si sociológ.
Poukázal na fakt, že „odídenci SaS do Demokratickej strany nedokázali na seba nadviazať stratené percentá SaS“. Demokratická strana dosiahla v poslednom prieskume 0,3 percenta.
Voľby by podľa najnovšieho prieskumu agentúry Focus pre koalíciu strán Progresívne Slovensko/Spolu opäť vyhral Smer-SD so ziskom 20 percent. Druhú priečku obsadila koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu s 11,7 percenta.
Na treťom mieste je strana exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí, ktorá by získala 10,6 percenta. Štvrtá priečka patrí Ľudovej strane Naše Slovensko, ktorú by podporilo 10,3 percenta respondentov.
Sme rodina by získala sedem percent, Slovenská národná strana 6,8 percenta, KDH a OĽaNO zhodne po 5,7 percenta. Posledným subjektom, ktorý by sa dostal do Národnej rady Slovenskej republiky, by bola strana SaS s piatimi percentami.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Slosiarik: Sulíkovi uškodil vnútorný rozpor v strane, ale odídenci z SaS si percentá nevzali © SITA Všetky práva vyhradené.