Slovákov od cestovania neodradila ani pandémia, podľa analýzy lietali minulý rok až do 58 krajín
Podľa analýzy spoločnosti Kiwi.com sa na cesty vydalo približne o dve tretiny menej Slovákov ako v predchádzajúcom roku.
Filtrovať podľa kategórie
Podľa analýzy spoločnosti Kiwi.com sa na cesty vydalo približne o dve tretiny menej Slovákov ako v predchádzajúcom roku.
Demonštrácie v Bielorusku vypukli po vlaňajších augustových prezidentských voľbách, s príchodom zimy sa však zhromaždenia vytratili.
Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Nitra sa podľa primátora Mareka Hattasa vďaka prijatým opatreniam v počte ochorení na COVID-19 približuje k slovenskému priemeru.
Kaja Kallasová nahradí v tejto funkcii Jüriho Ratasa, ktorý podal demisiu pre korupčný škandál.
Finančné prostriedky by mali získať predovšetkým Honduras, Salvádor a Guatemala, odkiaľ utekajú tisíce migrantov cez Mexiko do USA.
Turecký minister zahraničia Mevlüt Cavusoglu uviedol, že Ankara pokračuje v koordinovaných rokovaniach o prepustení unesených námorníkov.
Parlament by mal o novele rokovať na schôdzi, ktorá sa začína v utorok 26. januára.
Opozičný poslanec Richard Raši v diskusnej relácii Na telo povedal, že veľké kauzy, ktoré sa v súčasnosti riešia, boli rozpracované ešte za bývalej vlády.
Z dlhodobého hľadiska Slováci najviac dôverujú benzínovým autám.
24.1.2021 (Webnoviny.sk) – Napriek výraznému útlmu v cestovnom ruchu a poklesu dopytu po letenkách Slováci aj v pandemickom roku 2020 cestovali. Ich najobľúbenejšími destináciami boli Londýn, Kyjev, Moskva a Dublin. Do top päťky sa prebojoval taktiež Rím.
Podľa analýzy spoločnosti Kiwi.com, aj keď sa na cesty vydalo približne o dve tretiny menej Slovákov ako v predchádzajúcom roku, lietali do 58 krajín a navštívili takmer 200 miest, kde zostávali v priemere viac ako 3 dni.
Jedna tretina zákazníkov cestovala počas januára a februára, teda ešte pred vypuknutím pandémie.
Ako podotkla Eliška Dočkalová, riaditeľka zákazníckej starostlivosti v Kiwi.com, v 61 % prípadov využili Slováci pre svoje cesty virtuálne prepojené lety, teda lety s viacerými aerolinkami, ktoré spolu štandardne nespolupracujú.
O túžbe navštíviť blízke či vzdialenejšie miesta vypovedá aj fakt, že Kiwi.com v minulom roku zaznamenalo globálne viac ako 22 miliárd požiadaviek na vyhľadávanie.
Najväčší počet rezervácií leteniek prebehol počas valentínskeho týždňa, teda tesne pred vypuknutím pandémie koronavírusu v Európe, a to nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a naprieč svetom. Len o necelé dva mesiace neskôr nastal opačný extrém, najväčší prepad z celého roka, teda v čase, keď Slovensko i celý svet čelili vrcholu prvej vlny pandémie.
Chuť cestovať aj v roku 2021 sa prejavuje už v doterajších rezerváciách. V porovnaní s Čechmi, ktorí vyhľadávajú skôr teplejšie destinácie, ako je Barcelona, Málaga alebo Tenerife, Slováci momentálne preferujú lety do Londýna, Dublinu a tiež na východ, a to do Petrohradu, Kyjeva alebo bulharskej Sofie.
Podľa dát Kiwi.com tvoria väčšinu rezervácií lety do európskych destinácií, a to až 94 percent. Cestovateľom zatiaľ prajú aj ceny, v priemere sú letenky zarezervované pre rok 2021 v súčasnosti o 35 percent lacnejšie ako počas pandémie v roku 2020. Aktuálnym trendom sú medzi cestujúcimi last minute lety.
Travel-tech spoločnosť Kiwi.com bola založená v roku 2012 cestovateľmi pre cestovateľov. Jej algoritmus – virtuálne prepájanie – umožňuje používateľom kombinovať lety a pozemnú prepravu s viac ako 800 prepravcami, vrátane tých, ktorí spolu štandardne nespolupracujú.
Na Kiwi.com sa denne odohrá vyše 100 miliónov vyhľadávaní. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva 2000 ľudí.
Viac k témam: cestovanie, cestovný ruch, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovákov od cestovania neodradila ani pandémia, podľa analýzy lietali minulý rok až do 58 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.