Slovensko hlasovalo proti migračnému paktu EÚ, podľa Šutaja Eštoka sa treba pripraviť na následky
Spolu so Slovenskom hlasovali proti aj Maďarsko a Poľsko.
Filtrovať podľa kategórie
Spolu so Slovenskom hlasovali proti aj Maďarsko a Poľsko.
Bratislavu a jej blízke okolie predstavila minulý týždeň zábavná cestovateľská relácia High Road Low Road v írskej štátnej televízii RTÉ.
Holečková vyzvala ženy i mužov, aby sa odfotili v oblečení oranžovej farby a fotku označili #nepremlcitenas.
Požiar vypukol zhruba o druhej v noci a v priebehu hodiny ho podarilo uhasiť.
Návrh na jej odvolanie podalo hnutie Progresívne Slovensko a strana Sloboda a Solidarita.
Na Slovensku budeme do EP voliť 15 poslancov na funkčné obdobie päť rokov.
IĽP považuje správanie nemocnice za neakceptovateľné, neprofesionálne a domnieva sa, že aj protizákonné.
Asociácia vonkajšej reklamy sa preto obracia na samotného ministra so žiadosťou o odstránenie následkov úpravy stavebného zákona.
Kažimír je obžalovaný z toho, že bývalému šéfovi finančnej správy Františkovi Imreczemu na prelome rokov 2017 až 2018 ako minister financií poskytol úplatok 48-tisíc eur za...
Ďalšie okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.
9.2.2024 (SITA.sk) – Členské štáty Európskej únie vo štvrtok 8. februára v Bruseli hlasovali o takzvanom „pakte migračnej solidarity“, pričom Slovensko, Maďarsko a Poľsko hlasovali proti.
Ako ďalej uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), spomenuté štáty boli prehlasované a schválené boli tri varianty solidarity v rámci paktu. Slovensko však podľa ministra ani s jedným z nich nesúhlasí.
Prvým je podľa Šutaja Eštoka prijatie 285 migrantov ročne. „V prípade odmietnutia to budeme musieť kompenzovať vo výške 20-tisíc eur za jedného z migrantov, čo predstavuje celkovú sumu 5,7 milióna eur,“ zdôraznil minister.
V prípade nesúhlasu bude podľa neho možnosť uloženia pokuty alebo inej formy kompenzácie, napríklad formou poskytnutia techniky alebo odborníkov, s čím podľa ministra SR tiež nesúhlasí.
„Výber možnosti kompenzácie je totiž úzky a privítali by sme širšie možnosti ako napríklad vo forme humanitárnej pomoci, či pomoci na mieste, kde tá migrácia vzniká – takzvaná pomoc tretím krajinám,“ skonštatoval Šutaj Eštok.
Poslednou možnosťou, s ktorou Slovensko podľa Šuraja Eštoka rovnako nesúhlasí, je pomoc iným štátom so zvládaním azylových procesov.
„Azylové procesy a azylové konania sa presunú na pôdu Slovenska, čo bude znamenať v podstate, že takýto migrant už nikdy zo Slovenska neodíde,“ vyhlásil minister vnútra.
Pakt bol podľa neho odhlasovaný veľvyslancami členských štátov pri EÚ kvalifikovanou väčšinou, pričom nebolo možné využiť právo veta. Následne o ňom bude hlasovať Európsky parlament a potom premiéri členských štátov na samite. Tam podľa ministra rovnako neplatí právo veta.
„Ak sa politická situácia nezmení, tak tento pakt o takzvanej migračnej solidarite bude schválený a bude to pre Slovensko mať následky, na ktoré sa budeme musieť pripraviť,“ dodal Šutaj Eštok.
Viac k témam: Migranti, Minister vnútra SR, Nelegálna migrácia, solidarita
Zdroj: SITA.sk – Slovensko hlasovalo proti migračnému paktu EÚ, podľa Šutaja Eštoka sa treba pripraviť na následky © SITA Všetky práva vyhradené.