Počet obetí po útoku na hypermarket v Charkove stúpol, desať tiel zatiaľ neidentifikovali
Zranených je 43 ľudí.
Filtrovať podľa kategórie
Zranených je 43 ľudí.
Viacerí odsúdení v medializovaných kauzách požiadali o obnovu konania v súvislosti s nálezom Ústavného súdu SR.
Keď príde k rozšíreniu Európskej únie, tak to nebude o jednu krajinu, ale bude to podobné skôr „Big Bangu" z roku 2004, myslí si europoslanec Ivan Štefanec.
Celkové ruské straty vzrástli na 501 190 ľudí.
Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa v čase útoku mohlo v hypermarkete nachádzať viac ako 200 ľudí.
Vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.
Slovenský parlament do roku 1994 provizórne sídlil v Župnom dome.
Čína neustále tvrdí, že obvinenia z porušovania ľudských práv v tibetských regiónoch sú nepodložené obvinenia.
Odborníci o téme diskutovali na konferencii Z Európy do regiónov - Ako sa priblížiť moderným európskym regiónom.
Na miesto leteli aj dva vrtuľníky.
26.5.2024 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na piatok 31. mája verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o prípadnej obnove konania pre odsúdených bývalých policajtov Milana Žáčika a Ivana Bodockého. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.
Viacerí odsúdení v medializovaných kauzách požiadali o obnovu konania v súvislosti s nálezom Ústavného súdu SR, podľa ktorého povinnosť súdov ukladať za niektoré skutky aj trest prepadnutia majetku odporuje princípu primeranosti trestov.
Súd v tejto súvislosti vyhovel napríklad odsúdenému expolicajtovi Pavlovi Vorobjovovi. V prípade bývalého policajného funkcionára Norberta Paksiho dokonca pristúpil k zrušeniu celého trestu, aj keď rozhodnutie ešte nie je právoplatné.
Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici ešte v máji 2022 schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry a dvomi obvinenými bývalými policajtmi Milanom Žáčikom a Ivanom Bobockým.
Súd uznal expolicajtov za vinných zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iné s tým spojené korupčné trestné činy.
Uložil im obidvom rovnaké tresty odňatia slobody vo výmere tri roky s podmienečným odkladom s probačným dohľadom počas skúšobnej doby štyroch rokov. Obidvom prepadol majetok v prospech štátu, súd im zakázal stretávanie sa so spolupáchateľmi a nariadil im aj niekoľkoročný zákaz činnosti.
„Páchatelia boli činní pre zločineckú skupinu, zneužívali právomoci verejného činiteľa a páchali korupčné trestné činy,“ uviedol vtedy prokurátor s tým, že dohodu o vine a treste na návrh prokuratúry odsúhlasili obidve strany bez výhrad.
Orgány činné v trestnom konaní Milanovi Žáčikovi a Ivanovi Bobockému pripisovali činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa.
Bývalí príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) boli vyčlenení na samostatné konanie v rámci kauzy Očistec.
Podľa medializovaných informácií sa dvojica mimo iného v minulosti podieľala na sledovaní vtedajších opozičných politikov, konkrétne Igora Matoviča alebo Daniela Lipšica.
Viac k témam: Kauza Očistec, obnova konania, Prokurátor, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Súd bude rozhodovať o obnove konania pre expolicajtov Žáčika a Bobockého, termín pojednávania je už známy © SITA Všetky práva vyhradené.