V Bratislave otvorili nové centrum pre rozvoj digitálnych zručností, bude ponúkať aj bezplatné kurzy (foto)
Ide o prvé vzdelávacie centrum svojho druhu na Slovensku.
Filtrovať podľa kategórie
Ide o prvé vzdelávacie centrum svojho druhu na Slovensku.
Hoci ho ešte počas cesty zatkli v Burjatskej republike, podarilo sa mu vybudovať kult.
Rekonštrukciu zrealizovali v rámci mestského Programu obnovy ZUŠ a CVČ, ale aj vďaka predchádzajúcej finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.
ZNÁMI INFLUENCERI A MLADÍ ĽUDIA HOVORIA ŠTUDENTOM, ABY NEFAJČILI. ALE INAK.
Celkovo 400 miliónov eur z prvej tranže príjmov zo zmrazených ruských aktív bolo použitých na financovanie ukrajinských obranných podnikov.
Približne jeden kilometer za Pernekom v smere na Kuchyňu sa motocyklista sa čelne zrazil s osobným autom Volkswagen.
Kontaminácia Strážskeho a okolia PCB látkami je tikajúcou environmentálnou bombou.
Povodne si v stredoeurópskom regióne vyžiadali životy viac ako 20 ľudí.
Viac než štvrtina jednorodičovských domácností má disponibilný príjem na jedného člena nižší ako 400 eur.
Ako uviedol novozvolený predseda výboru Samuel Migaľ (Hlas-SD), zasadnutie zvolal na utorok 24. septembra.
19.9.2024 (SITA.sk) – Spoločnosť Orange a Nadácia Orange v štvrtok v Bratislave otvorili nové Orange Digital Center (ODC). Ide o prvé vzdelávacie centrum svojho druhu na Slovensku, ktoré od októbra ponúkne bezplatné kurzy v oblasti programovania, digitálnej bezpečnosti, či pomoci pre začínajúcich podnikateľov, pre mladých ľudí, pre deti, ale aj dospelých a seniorov.
Na otvorení ODC vystúpila generálna riaditeľka Orange Europe Mari-Noëlle, viceprezidentka pre korporátnu spoločenskú zodpovednosť skupiny Orange Elizabeth Tchoungui, ako aj generálny riaditeľ Orange Slovensko Mariusz Gatza.
„Nadácia Orange v oblasti digitálnej inklúzie podporila už viac ako 600 projektov v celkovej sume viac ako 1,6 milióna eur a pomohla tým viac ako 500-tisíc ľuďom,“ uviedol.
Z prieskumu, ktorý pre Orange vykonala spoločnosť Group M vyplýva, že až 64 percent Slovákov verí, že digitálne zručnosti budú kľúčové pre uplatnenie sa na trhu práce. „Až 54 respondentov považuje kvalitu digitálneho vzdelávania na Slovensku v porovnaní s krajinami EÚ za slabšiu,“ uvádza prieskum s tým, že najkritickejšie túto situáciu vnímajú obyvatelia Bratislavy.
Slováci považujú za slabé aj digitálne vzdelávanie detí na s školách, pričom 17 percent detí sa v tejto oblasti vôbec nevzdeláva.
Až 65 percent populácie považuje za najdôležitejšiu tému v oblasti digitálneho vzdelávania kybernetickú bezpečnosť na základných školách a 69 percent na stredných školách.
„Orange v rámci internetovej bezpečnosti rozvíja mnoho iniciatív, napríklad prostredníctvom stránky beznastrah.online.sk, kde poskytuje rady pre rodičov a učiteľov, ako chrániť deti v online priestore a brániť sa rizikám, ktoré prináša,“ konštatuje spoločnosť.
V rámci prieskumu oslovili aj seniorov, ktorí považujú svoje digitálne zručnosti za nepostačujúce, pričom až dve tretiny z nich má záujem sa v tejto oblasti vzdelávať. Čo sa týka rovnosti príležitostí, 39 percent žien vníma mužov ako zvýhodnených pri uplatňovaní sa na trhu práce. Za najväčšiu prekážku v digitálnom vzdelávaní považuje až 37 percent opýtaných nedostatok financií.
ODC prináša digitálne vzdelávanie pre každého, vo forme workshopov, prednášok a podujatí v spolupráci s partnermi, ktorí budú postupne pribúdať.
Programko ponúka vzdelávacie kurzy pre žiakov ZŠ, Logiscool zas programovanie pre žiakov od 7-15 rokov, ale aj kurzy pre staršie deti. Ďalšími partnermi je napríklad Aj Ty v IT, ktorá pomáha rozvíjať digitálne zručnosti ženám a dievčatám, či vzdelávací portál Zmúdri.
Viac k témam: Digitalizácia, Digitálne zručnosti
Zdroj: SITA.sk – V Bratislave otvorili nové centrum pre rozvoj digitálnych zručností, bude ponúkať aj bezplatné kurzy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.