Borrell je pobúrený z výrokov čínskeho veľvyslanca o bývalých sovietskych krajinách a Kryme
Takéto výroky sú podľa Gabrieliusa Landsbergisa dôvodom, prečo Pobaltské štáty neveria Číne ako „mediátorovi“ v súvislosti s vojnou na Ukrajine.
Filtrovať podľa kategórie
Takéto výroky sú podľa Gabrieliusa Landsbergisa dôvodom, prečo Pobaltské štáty neveria Číne ako „mediátorovi“ v súvislosti s vojnou na Ukrajine.
Od pondelka 24. apríla 2023 sa zákazníci môžu tešiť na najširšiu ponuku remeselných špeciálov spomedzi reťazcov, ktorá ich čaká vo všetkých 75 predajniach po celom Slovensku.
Vo veci sa doposiaľ uskutočnilo jedno pojednávanie v decembri minulého roku.
Namiesto účinnej obrany podľa ISW mrhajú elitnými jednotkami vo vyčerpávajúcich bojoch za malé zisky.
ISW konštatoval, že prvýkrát má dôveryhodné geolokalizované zábery ukrajinských pozícií na východnom brehu Dnipra.
Obvinení vyrábali metamfetamín aj v prítomnosti svojej maloletej dcéry. Pervitín po telefonickom dohovore dodávali ostatným obvineným, ktorí ho následne distribuovali koncovým...
V marci sa jej hodnota znížila medzimesačne o 0,10 percenta na úroveň 3,42 percenta.
SaS podľa neho podporovala zákony, na ktoré sú naviazané prostriedky z Plánu obnovy.
Britský rezort obrany si však myslí, že náborová kampaň s vysokou pravdepodobnosťou nepomôže naplniť cieľ Ruska získať celkovo 400-tisíc dobrovoľníkov.
Strana nemá v úmysle lákať známe osobnosti, skôr sa chce sústrediť na odborníkov.
24.4.2023 (SITA.sk) – Výroky čínskeho veľvyslanca vo Francúzsku Lu Ša-jieho o postavení postsovietskych krajín sú neprijateľné. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter sa tak vyjadril šéf diplomacie Európskej únie (EÚ) Josep Borrell. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.
„Neprijateľné výroky čínskeho veľvyslanca vo Francúzsku spochybňujúce suverenitu krajín, ktoré sa stali nezávislými po zániku Sovietskeho zväzu v roku 1991. EÚ sa môže len domnievať, že tieto vyhlásenia nepredstavujú oficiálnu politiku Číny,“ uviedol Borrell.
Čínsky veľvyslanec vo Francúzsku Lu Ša-jie v rozhovore uviedol, že bývalým sovietskym republikám chýba účinný štatút v medzinárodnom práve, pričom konkrétne argumentoval tým, že „neexistuje žiadna medzinárodná dohoda, ktorá by ich štatútu dala obsah“.
Na otázku, či si myslí, že Krym je ukrajinský, odpovedal, že to závisí od toho „ako vidíte problém“ a dodal, že to „nie je také jednoduché“. Čínsky diplomat tiež povedal, že Krym „bol ruský na začiatku“, ale nešpecifikoval, čo myslí začiatkom.
Ukrajinský veľvyslanec vo Francúzsku Vadym Omelčenko reagoval, že buď má veľvyslanec zjavné problémy s chápaním geografie alebo sú takéto vyhlásenia v rozpore s pozíciou čínskeho hlavného mesta pokiaľ ide o úsilie o obnovenie mieru na Ukrajine na základe medzinárodného práva a cieľov a zásad Charty OSN.
Estónske ministerstvo zahraničných vecí si v súvislosti s vyjadreniami predvolá čínskeho veľvyslanca v krajine, litovský šéf diplomacie Gabrielius Landsbergis poznamenal, že práve takéto výroky sú dôvodom, prečo Pobaltské štáty neveria Číne ako „mediátorovi“ v súvislosti s vojnou na Ukrajine a Francúzsko vyjadrilo nad výrokmi veľvyslanca znepokojenie.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Charta OSN, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Borrell je pobúrený z výrokov čínskeho veľvyslanca o bývalých sovietskych krajinách a Kryme © SITA Všetky práva vyhradené.