Brusel si plánuje posvietiť na nelegálne opatrenie, dôvodom je nemecký zákon o poplatkoch za vývoz plynu mimo krajinu
Nemecko totiž v roku 2022 prijalo zákon, ktorým uvalilo poplatok na všetok plyn opúšťajúci krajinu.
Filtrovať podľa kategórie
Nemecko totiž v roku 2022 prijalo zákon, ktorým uvalilo poplatok na všetok plyn opúšťajúci krajinu.
Výstrahu Poľsko zverejnilo v čase hrozieb odvetného útoku Iránu.
Členovia Sejmu - dolnej komory parlamentu - budú pracovať na štyroch samostatných návrhoch zákonov.
Národný projekt sa bude postupne rozširovať do viacerých krajov.
Cavoli tiež poukázal na to, že Rusko stále predstavuje veľkú bezprostrednú hrozbu aj v oblasti zbraní hromadného ničenia.
Štvrtina sortimentu v Lidli je lacnejšia ako pred rokom, ceny poklesli až o 42%!
Podľa Lévyho západní politici opakujú scenár spred druhej svetovej vojny.
Jednotky, ktoré sú umiestnené na Ďalekom východe neboli doteraz priamo zapojené do bojov na Ukrajine.
Podľa Valáška sa treba venovať tomu, čo rodiny naozaj trápi.
Európska komisia má obavy, či nedôjde k rozkrádaniu európskych prostriedkov.
12.4.2024 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) uvažuje o podnete na súd, ak Nemecko nezreviduje svoj kontroverzný zákon o plyne, ktorý podľa susedných krajín poškodzuje ich snahy o diverzifikáciu od ruských energií.
Pre portál Politico to povedal vysokopostavený predstaviteľ Európskej komisie (EK). Nemecko totiž v roku 2022 prijalo zákon, ktorým uvalilo poplatok na všetok plyn opúšťajúci krajinu.
Susedia Nemecka však tvrdia, že táto legislatíva pravdepodobne porušuje pravidlá Únie o skladovaní plynu a narúša spoločný trh bloku, zvyšuje ceny a motivuje nakupovať lacnejšie ruské energie. EK má rovnaké obavy a Nemecku povedala, že jeho opatrenie pravdepodobne nie je legálne.
„Máme dôvody považovať to za jednoznačné porušenie legislatívy o hospodárskej súťaži a pravidiel jednotného trhu,“ povedal vysokopostavený predstaviteľ EK, ktorý sa vyjadril pri zachovaní anonymity, aby mohol o citlivej záležitosti hovoriť otvorene.
„Ak Nemecko neurobí kroky na nápravu tohto porušenia a poplatok nezruší alebo ho nezníži do takej miery, aby nenarúšal jednotný trh,“ podľa predstaviteľa EK, „v najbližších mesiacoch“ budú nevyhnutné právne kroky.
Minulý mesiac Rakúsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika vyzvali Brusel, aby sa týmto poplatkom zaoberal, a vyhlásili, že „predstavuje významné problémy pre európsky trh s plynom“. Berlín trvá na tom, že pravidlá neporušuje.
„Poplatok za skladovanie plynu je nediskriminačný a je účtovaný rovnakou sadzbou“ pre všetky krajiny, povedal pre Politico hovorca nemeckého ministerstva hospodárstva. Potvrdil pritom, že nemecká vláda vedie neformálne rozhovory s EK o tom, či došlo k porušeniu legislatívy EÚ.
Viac k témam: nemecká legislatíva, Spor, trh s plynom
Zdroj: SITA.sk – Brusel si plánuje posvietiť na nelegálne opatrenie, dôvodom je nemecký zákon o poplatkoch za vývoz plynu mimo krajinu © SITA Všetky práva vyhradené.