Brusel v rámci kampane za práva žien pomenuje novú ulicu po zavraždenej sexuálnej pracovníčke
Eunice Osayandeová pricestovala v roku 2016 do Bruselu za lepšími zajtrajškami.
Filtrovať podľa kategórie
Eunice Osayandeová pricestovala v roku 2016 do Bruselu za lepšími zajtrajškami.
Inštitút nariadil zamestnancom na ostrove, aby monitorovali všetky zmeny vrátane rozborov vody v studniach.
Bučkovej úrad v súčasnosti pracuje na vytvorení akčných plánov, ktoré majú viesť k zlepšeniu neuspokojivého stavu inklúzie.
Slovensko nedokáže obsadiť post dodatočného sudcu Všeobecného súdu v Luxemburgu od roku 2016.
Členovia organizovanej skupiny sa obohatili o vyše 1 500 až 2 000 eur za jedného migranta.
Robert Fico tvrdí, že predseda parlamentu musí ďalšiu schôdzu o Mikulcovi zvolať do siedmich dní.
Riešením by podľa Ireny Bihariovej z Progresívneho Slovenska mala byť okamžitá výmena ministra vnútra Romana Mikulca.
Líder Hlasu-SD tvrdí, že koalícia by v parlamente podržala ministerku Máriu Kolíkovú i šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca.
Až 8000 eur prerozdelí Nadačný fond Hartmann v druhej grantovej výzve tým, ktorí sa chcú stať opatrovateľmi.
Regióny, kam bude mieriť pomoc, patria medzi najviac znevýhodnené v Európskej únii, s HDP na obyvateľa nižším ako 75 percent priemeru EÚ.
16.9.2021 (Webnoviny.sk) – Belgická metropola Brusel v rámci rozsiahlej kampane za práva žien pomenuje novú ulicu po zavraždenej nigérijskej sexuálnej pracovníčke Eunice Osayandeovej. Informoval o tom spravodajský portál BBC.
Osayandeová v roku 2016 pricestovala do Bruselu za lepšími zajtrajškami. Dôverovala ľuďom, ktorí jej sľúbili hereckú kariéru, no v skutočnosti to boli obchodníci s ľuďmi.
Okamžite po príchode do Belgicka ju prinútili k prostitúcii. Tvrdili jej, že pašeráckemu gangu dlhuje za prepravu, ochranu či nájomné 45-tisíc eur.
V júni 2018 ju v štvrti Gare du Nord 17 bodnými ranami usmrtil nespokojný zákazník.
Niekoľko týždňov pred smrťou dokonca kontaktovala charitatívnu pracovníčku a oznámila, že pri práci zažíva násilie a zastrašovanie. Bála sa, že sa nemôže obrátiť na políciu, pretože je migrantka bez dokladov.
Prostitúcia v Belgicku nie je nezákonná, neexistujú však jednotné vnútroštátne pravidlá. Z vraždy 23-ročnej Osayandeovej obvinili 17-ročného chlapca, ktorý momentálne čaká na súd.
Zatknutí boli aj štyria členovia gangu obchodujúceho s ľuďmi, ktorí v januári tohto roku dostali trest odňatia slobody na štyri roky.
Mesto Brusel na margo pomenovania novej ulice po Osayandeovej v časti Schaerbeek uviedlo, že chce upozorniť na všetky „zabudnuté ženy, ktoré sú obeťami obchodovania s ľuďmi, sexuálneho násilia a vrážd“.
Viac k témam: práva žien
Zdroj: Webnoviny.sk – Brusel v rámci kampane za práva žien pomenuje novú ulicu po zavraždenej sexuálnej pracovníčke © SITA Všetky práva vyhradené.