Európsku vysielaciu úniu znepokojuje návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase
Bol by to nebezpečný krok späť pre demokraciu a slobodu prejavu.
Filtrovať podľa kategórie
Bol by to nebezpečný krok späť pre demokraciu a slobodu prejavu.
V Trnavskom kraji má polícia momentálne šesť AED prístrojov.
Vlani predstavovali 2,03 percenta HDP, pričom v roku 2013 to bolo 0,98 percenta.
Ako je napríklad aj posielanie vojakov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) na Ukrajinu.
Kremeľ v uplynulých dňoch viackrát tvrdil, že si poradil s protiputinovskými bojovníkmi.
V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.
Príslušníci NAKA zasahovali v Nitrianskom, Bratislavskom aj Trnavskom kraji.
Pol tucta takzvaných hybridných bytov bude prenajatých Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.
Na programe je prednes záverečných rečí, keďže súd ešte vo februári ukončil dokazovanie.
Peter Pellegrini je podľa Igora Matoviča dlhoročný, poctivý a verný sluha mafie.
16.3.2024 (SITA.sk) – Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase, podľa ktorého sa má zriadiť verejnoprávna inštitúcia Slovenská televízia a rozhlas a nahradiť súčasný Rozhlas a televíziu Slovensku (RTVS), podľa generálneho riaditeľa Európskej vysielacej únie (EBU) Noela Currana vyzerá ako „slabo zakrytá snaha zmeniť slovenského verejnoprávneho vysielateľa na médium kontrolované štátom“.
„Bol by to nebezpečný krok späť pre demokraciu a slobodu prejavu. Nezávislé, objektívne verejnoprávne médiá slúžia ako základný kameň zdravej spoločnosti, poskytujú občanom rôzne perspektívy a kontrolujú tých, ktorí sú pri moci,“ uviedol Curran vo vyhlásení, ktoré EBU zverejnila na svojej webovej stránke.
„Musíme tvrdo chrániť integritu a nezávislosť RTVS, pretože je to nevyhnutné pre podporu informovaných občanov a ochranu demokratických hodnôt,“ dodal šéf EBU. Navrhovaný zákon by bol v rozpore s rôznymi medzinárodnými normami, poznamenáva ďalej vyhlásenie.
Poukazuje pritom na odporúčanie Rady Európy, ktoré konštatuje, že „prvou prioritou v oblasti verejnoprávnych médií musí byť zabezpečenie toho, aby ich kultúra, politiky procesy a programovanie odrážali a zabezpečovali redakčnú a prevádzkovú nezávislosť“.
EBU združuje 120 verejnoprávnych rozhlasových a televíznych organizácií z 56 krajín Európy. Podľa návrhu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase nebude voliť generálneho riaditeľa verejnoprávneho vysielateľa Národná rada SR, ale novovzniknutá Rada Slovenskej televízie a rozhlasu, ktorej troch členov nominuje priamo ministerstvo kultúry a štyroch parlament.
Viac k témam: Návrh zákona, Verejnoprávna televízia
Zdroj: SITA.sk – Európsku vysielaciu úniu znepokojuje návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase © SITA Všetky práva vyhradené.