Islamský štát prišiel o príjem z ropných polí, ale údajne má k dispozícii stovky miliónov dolárov
Najbežnejšou metódou získavania financií je neformálny prevod peňazí známy ako "hawala".
Filtrovať podľa kategórie
Najbežnejšou metódou získavania financií je neformálny prevod peňazí známy ako "hawala".
Navrhované zvýšenie hrubej minimálnej mzdy z 520 eur na 580 eur by Slovensko posunulo o tri priečky pred Poľsko, Estónsko či Lotyšsko, uviedla analytička Slovenskej sporiteľne...
Projektom sa má zvýšiť dostupnosť terénnej opatrovateľskej služby v malých obciach do 1 000 obyvateľov, ktoré túto sociálnu službu v súčasnosti neposkytujú.
Policajti ho na mieste zadržali a krátko po čine bol obvinený z poškodzovania cudzej veci a výtržníctva.
Opatrenie vstúpilo do platnosti okamžite.
Ministerstvo kultúry minulý piatok oznámilo, že Kunsthalle Bratislava sa od začiatku budúceho roka stane novou štátnou príspevkovou organizáciou a ostane v bratislavskom Dome...
Cesar Sayoc pred minuloročnými kongresovými voľbami rozoslal 16 rúrkových bômb okrem iných napríklad Barackovi Obamovi či Hillary Clintonovej.
Nie je vylúčené, že takýmto spôsobom boli poškodené aj ďalšie dreviny.
Slováci za najpozitívnejší prínos Európskej únie považujú voľný pohyb, spoločnú menu a mier.
Demografický vývoj na Slovensku prejde v nasledujúcich dekádach najnepriaznivejším vývojom v celej Európskej únii, tvrdí projektový manažér Across Private Investments Vladimír...
6.8.2019 (Webnoviny.sk) – Po strate takzvaného „kalifátu“ v Iraku a Sýrii zostáva teroristickej organizácii Islamský štát (IS) k dispozícii až 300 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 268 miliónov eur).
Navyše nemá žiadne finančné výdaje spojené s kontrolou územia a populácie. Uvádza sa to v správe generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov (OSN) Antónia Guterresa vydanej v pondelok.
Správa o hrozbách, ktoré IS predstavuje, určená Bezpečnostnej rade OSN varuje, že obdobie pokoja od útokov tejto militantnej skupiny „môže byť dočasné„.
Minulý týždeň experti OSN v inej správe pre Bezpečnostnú radu uviedli, že lídri IS sa snažia konsolidovať a vytvoriť podmienky pre prípadné oživenie aktivít vo svojich irackých a sýrskych baštách.
Potvrdila tiež, že terajší pokoj od útokov „nemusí trvať dlho, možno ani nie do konca roka 2019„.
V novej správe Guterres uvádza, že zatiaľ čo stratou územia sa pre IS skončila možnosť generovať príjem z ropných polí a od miestneho obyvateľstva, predpokladá sa, že je schopný vyčleniť finančné prostriedky na podporu teroristickej činnosti v rámci Iraku a Sýrie, ale aj zahraničia.
Najbežnejšou metódou je podľa správy neformálny prevod peňazí známy ako „hawala„. Ďalším zdrojom financovania môžu byť ulúpené starožitnosti z Iraku, keď navrátilci z konfliktu uvádzajú, že IS má pre predaj takýchto predmetov vytvorenú zvláštnu jednotku.
Finančnú sebestačnosť získava Islamský štát aj prostredníctvom siete svojich podporovateľov a pobočiek na Blízkom východe, v Afrike a Ázii.
Viac k témam: teroristická skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Islamský štát prišiel o príjem z ropných polí, ale údajne má k dispozícii stovky miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.