Krajiny obetí zo zostreleného ukrajinského lietadla požadujú od Iránu vyplatenie odškodného
Ukrajinské lietadlo so 176 ľuďmi na palube zostrelili iránske Revolučné gardy krátko po štarte z teheránskeho letiska. Všetci zomreli.
Filtrovať podľa kategórie
Ukrajinské lietadlo so 176 ľuďmi na palube zostrelili iránske Revolučné gardy krátko po štarte z teheránskeho letiska. Všetci zomreli.
Témou rozhovorov s trenčianskym županom Jaroslavom Baškom bola transformácia regiónu hornej Nitry, s primátorom Trenčína hovorili predovšetkým o doprave.
Predsedovia vlád Visegrádskej štvorky a Rakúska sa stretli na spoločnom rokovaní v Prahe.
Na mieste zasahovali piati hasiči s dvoma kusmi techniky.
Zaistený materiál poputoval na expertízne skúmanie.
Vedenie rezortu chcelo do týchto priestorov sťahovať aj niektoré svoje oddelenia.
Miroslav Bödör je majiteľom nitrianskej bezpečnostnej služby Bonul, ktorej sa darí v zákazkách pre štát a na ich večierku bol aj Robert Fico.
Polícia vyzýva všetkých lyžiarov, aby nepreceňovali svoje schopnosti.
Najnovší prieskum preferencií politických strán.
Rúhání však priznal, že americké sankcie sú pre ekonomiku bolestivé.
16.1.2020 (Webnoviny.sk) – Štáty, ktoré prišli o svojich občanov, keď Irán zostrelil ukrajinské dopravné lietadlo, požadujú od Teheránu, aby prijal „úplnú zodpovednosť“ a vyplatil odškodné rodinám obetí. V spoločnom vyhlásení to vo štvrtok uviedli ministri zahraničných vecí Kanady, Spojeného kráľovstva, Afganistanu, Švédska a Ukrajiny, ktorí v tejto súvislosti rokovali v Londýne.
Ministri prišli do Londýna diskutovať v úsilí o „uzavretie, zodpovednosť, transparentnosť a spravodlivosť“ pre obete, vyjadril sa šéf kanadskej diplomacie Francois-Philippe Champagne.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu pri Teheráne (fotografie)
Irán podľa neho prijal zodpovednosť za zostrelenie lietadla, ale len úplné vyšetrovanie ukáže na „presnú príčinu“ a toho, kto je za to zodpovedný.
Ukrajinské lietadlo so 176 ľuďmi na palube zostrelili minulú stredu krátko po štarte z teheránskeho letiska. Medzi obeťami bolo 57 občanov Kanady, 11 Ukrajincov, 17 ľudí zo Švédska, štyria Afganci, štyria Briti a tiež Iránci.
Irán pôvodne tvrdil, že technická chyba spôsobila haváriu lietadla, neskôr však priznal, že ho omylom zostrelili jeho Revolučné gardy. Nešťastie sa stalo v čase zvýšeného napätia medzi Iránom a USA.
Britský premiér Boris Johnson vyzval na „komplexné, transparentné a nezávislé medzinárodné vyšetrovanie“ havárie. Kanada, ktorá nemá v Iráne veľvyslanectvo, zase požiadala o oficiálny status v rámci vyšetrovania.
Kanadský minister dopravy Marc Garneau v stredu uviedol, že v Iráne sú v rámci medzinárodného tímu dvaja kanadskí vyšetrovatelia a dobre sa im spolupracuje, on však chce ich účasť na vyšetrovaní sformalizovať.
Ako tiež povedal, letové záznamníky sú v iránskych rukách, ale ďalší dvaja vyšetrovatelia z Kanady sú pripravení ísť kedykoľvek a kamkoľvek, kde ich preskúmavajú.
Viac k témam: Pád ukrajinského Boeingu pri Teheráne
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny obetí zo zostreleného ukrajinského lietadla požadujú od Iránu vyplatenie odškodného © SITA Všetky práva vyhradené.