Lesných požiarov v krajinách Únie dramaticky pribudlo, pätnásťročný priemer bol prekročený štvornásobne
Od začiatku roka do 23. júla zasiahlo krajiny EÚ 1 926 lesných požiarov. Priemer za rovnaké obdobie z rokov 2006 až 2021 bol 520.
Filtrovať podľa kategórie
Od začiatku roka do 23. júla zasiahlo krajiny EÚ 1 926 lesných požiarov. Priemer za rovnaké obdobie z rokov 2006 až 2021 bol 520.
Matka okrem iného polícii povedala, že s manželom chlapca vzali na strelnicu, aby ho naučili strieľať.
Pri separátnom útoku v meste Afgoye zomrelo šesť ľudí. V Mogadiše sa dva samovražedné útoky nevydarili.
Ruskí vojaci strieľali aj po ďalších dvoch vlastných vrtuľníkoch.
Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je momentálne vyhlásený pre väčšinu územia Slovenska.
Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal spoločnosť Noriel, rumunskú jednotku v maloobchodnom predaji hračiek, stolných hier a...
V celej SaS podľa ministra obrany Jaroslava Naďa nie je vôľa na to, aby strana odišla z koalície.
Deti boli umiestnené do špecializovaného zariadenia a s podozrivou momentálne prebiehajú procesné úkony.
Antonivský most pri Chersone má strategický význam. Už pred týždňom bol podľa regionálneho predstaviteľa dosadeného Moskvou vážne poškodený ukrajinským ostreľovaním.
Prácu pltníkom komplikuje aj inflácia či sucho. Dúfajú, že hranice sa pre zhoršujúcu epidemiologickú situáciu nezatvoria.
27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Celkový počet lesných požiarov v Európskej únii (EÚ) od začiatku roka 2022 je takmer štyrikrát vyšší ako priemer v rovnakom období za uplynulých 15 rokov. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na údaje z programu Copernicus.
Copernicus prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter uviedol, že od začiatku roka do 23. júla zasiahlo krajiny EÚ 1 926 lesných požiarov. Priemer za rovnaké obdobie z rokov 2006 až 2021 bol pritom 520.
Anglicko, ktoré nie je súčasťou EÚ a Copernicus jeho údaje nezahŕňa, zase zažíva najsuchší júl od roku 1911, keď zatiaľ spadlo len 24 % priemerných očakávaných zrážok. Informovala o tom britská meteorologická služba.
Minulý týždeň teploty v Spojenom kráľovstve prvý raz prekročili 40 stupňov Celzia, pričom 19. júl sa stal vôbec najhorúcejším dňom v záznamoch. V dôsledku horúčav vypukli aj požiare, ktoré sa vyskytli dokonca aj v Londýne.
Vedci pripisujú častejší výskyt vĺn horúčav, ktoré môžu vyvolať alebo posilniť lesné požiare, klimatickej zmene spôsobenej ľuďmi. Svet pritom môže podľa nich očakávať ešte častejšie a dlhšie vlny horúčav.
Viac k témam: Copernicus Atmosphere Monitoring Service CAMS, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Lesných požiarov v krajinách Únie dramaticky pribudlo, pätnásťročný priemer bol prekročený štvornásobne © SITA Všetky práva vyhradené.