Mjanmarská líderka Su Ťij si v Haagu vypočula obvinenia voči jej krajine z genocídy Rohingov
Prevažne budhistické Mjanmarsko ostro odmieta, že by sa dopustilo organizovaného porušovania ľudských práv.
Filtrovať podľa kategórie
Prevažne budhistické Mjanmarsko ostro odmieta, že by sa dopustilo organizovaného porušovania ľudských práv.
Matka s otcom bránili napadnuté dievča, podnapitý syn ich v amoku zranil.
Nebezpečné výrobky nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány v Litve, Nemecku, Fínsku a v Nórsku.
Rozdiely v rozhodovaní súdov budú podľa Šorla vždy, preto nie je potrebný nový elektronický systém, ktorý nastaví sudcom striktný časový harmonogram na konkrétne úkony.
Prezident Sauli Niinistö jej formálne odovzdá mandát ešte v utorok.
V najlepšej pozícii je Sánchezova Španielska socialistická robotnícka strana, ktorá získala 120 mandátov, ale chýba jej potrebná väčšina.
Viac než 1 400 obyvateľov prišlo o strechu nad hlavou.
Amnesty International Slovensko odporúča politikom, aby si doštudovali Všeobecnú deklaráciu ľudských práv.
Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) kontroloval projekt od začiatku leta tohto roka na základe podnetu samotného ministerstva obrany.
Tragická nehoda sa stala v utorok v okrese Námestovo v smere na Oravskú Jasenicu.
10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mjanmarská líderka Aun Schan Su Ťij reprezentuje svoju krajinu na Medzinárodnom súdnom dvore (ICJ), kde ju bude brániť pred obvineniami z genocídy. Nositeľka Nobelovej ceny mieru si v utorok v Haagu vypočula obvinenia, podľa ktorých sa Mjanmarsko dopustilo zločinov voči moslimskej menšine Rohingov.
Su Ťij, kedysi považovaná za ikonu demokracie a ľudských práv, bude pritom hájiť tú istú armádu, ktorá ju roky držala v domácom väzení. Žalobu na Mjanmarsko podala v mene Organizácie islamskej spolupráce (OIC) Gambia.
Su Ťij bude hovoriť na súde v stredu v rámci počiatočného trojdňového pojednávania. Finálny verdikt o genocíde však môže byť ešte na roky vzdialený.
Armáda krajiny čelí obvineniam z hromadného znásilňovania, zabíjania a podpaľovania domov počas protipovstaleckej kampane, ktorú spustila na západe Mjanmarska v auguste 2017 po útokoch povstalcov. Násilnosti prinútili viac než 700-tisíc moslimských Rohingov, aby vyhľadali útočisko v susednom Bangladéši.
Prevažne budhistické Mjanmarsko ostro odmieta, že by sa dopustilo organizovaného porušovania ľudských práv a tvrdí, že len bojuje proti hrozbe extrémizmu.
Viac k témam: genocída, ICJ Medzinárodný súdny dvor, Rohingovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mjanmarská líderka Su Ťij si v Haagu vypočula obvinenia voči jej krajine z genocídy Rohingov © SITA Všetky práva vyhradené.