Nevrátime sa do práce, kým neodstúpi, odkazujú Lukašenkovi protestujúci robotníci (video+foto)
Vzdor proti Lukašenkovi sa medzičasom rozrástol do viacerých veľkých priemyselných podnikov.
Filtrovať podľa kategórie
Vzdor proti Lukašenkovi sa medzičasom rozrástol do viacerých veľkých priemyselných podnikov.
Developer zapracúva do projektu námety obyvateľov.
Švédsko má diplomatické vzťahy s KĽDR od roku 1973 a je jedna z mála západných krajín s veľvyslanectvom v Pchjongjangu.
Bielorusi majú podľa prezidentky nespochybniteľný nárok na to, aby si mohli slobodne zvoliť, kto bude stáť na čele ich štátu.
Kým vychytené turistické lokality sú dnes plné turistov, mestské hotely sú prázdne.
Dvaja členovia armády sú zranení.
Voda v obciach Milpoš a Hanigovce poškodila obecný aj súkromný majetok.
Minister zahraničia Linas Linkevičius vyhlásil, že "zločiny, ktoré sa dejú v Bielorusku, je potrebné vyšetriť a zodpovedných musia potrestať".
Muž z Tuniska vyhlásil, že ho Girard ako 16-ročného začal nútiť k sexuálnemu styku.
Príčinou vzniku nového ohniska nákazy by mohli byť aj hotelové večierky či konzumácia tradičného vidieckeho jedla.
19.8.2020 (Webnoviny.sk) – K protestujúcim, ktorí neuznávajú výsledky prezidentských volieb v Bielorusku z 9. augusta a požadujú rezignáciu autoritárskeho lídra Alexandra Lukašenka, sa v utorok pridali ďalšie stovky robotníkov.
Už 65-ročný prezident, ktorý vládne od roku 1994, odstúpenie odmieta a v snahe zabezpečiť si lojalitu bezpečnostných zložiek podpísal dekrét, ktorým si ctí služby vyše 300 policajných dôstojníkov. Podľa tamojšieho ministerstva vnútra vyznamenania nesúvisia s tvrdými zásahmi polície, ktorých sa dopúšťala na protestujúcej verejnosti a ktoré vyvolali medzinárodnú kritiku.
Doposiaľ bolo v Bielorusku zadržaných takmer 7-tisíc ľudí, stovky utrpeli zranenia a najmenej dvaja ľudia zahynuli. Polícia rozháňala davy zábleskovými granátmi, slzným plynom, gumovými projektilmi a demonštrantov tiež bila.
Lukašenko si proti sebe poštval tisíce ľudí vrátane pracovníkov v štátom kontrolovaných sektoroch.
S nádejou, že sa môže spoľahnúť aspoň na robotníkov, prišiel v pondelok do továrne v Minsku, kde ho však namiesto vrelého privítania čakali pokriky „Choď preč!“
„Úrady by mali pochopiť, že strácajú kontrolu. Upokojí nás iba Lukašenkova rezignácia a potrestanie tých, ktorí majú na svedomí manipuláciu a násilie,“ povedal pre agentúru AP šéf nezávislej únie baníkov Jurij Zacharov.
Vzdor proti Lukašenkovi sa medzičasom rozrástol do viacerých veľkých priemyselných podnikov vrátane fabriky na výrobu potašového hnojiva v Soligorsku.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Provládne demonštrácie v Bielorusku na podporu Alexandra Lukašenka (fotografie)
Tá zamestnáva približne 16-tisíc ľudí, vyrobí asi pätinu svetovej produkcie a ročne prinesie značnú čiastku do bieloruského štátneho rozpočtu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)
„Vyvíjajú na nás nátlak a vyhrážajú sa nám hromadným prepúšťaním, ale nevrátime sa do práce, kým Lukašenko neodstúpi,“ poznamenal organizátor štrajku v Soligorsku Anatolij Bokun.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)
Viac k témam: bieloruský prezident, demonštrácie, prezidentské voľby v Bielorusku, protesty v Bielorusku, protivládne protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Nevrátime sa do práce, kým neodstúpi, odkazujú Lukašenkovi protestujúci robotníci (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.